Мова
RU | UK |

Глосарій доглядача

Глосарій з термінами, пов'язаними з нетриманням

Якщо ваш лікар чи фармацевт використали якийсь термін, який вам незрозумілий, або якщо ви прочитали щось на пакуванні й не знаєте, про що йдеться, ознайомтеся з нашим Глосарієм, який містить корисні пояснення та тлумачення.

Вправи для зміцнення м'язів тазового дна

Це вправи на напруження й розслаблення м'язів тазового дна. Вони спрямовані на зміцнення м'язів і збільшення сили стискання уретрального каналу.

Енкопрез

Це мимовільне вивільнення калових мас.

Енурез

Енурез (нетримання під час сну) — це мимовільне сечовипускання під час сну. Нетримання сечі, яке відбувається під час нічного сну, називається нічним енурезом.

Змішане нетримання

Буквально ці симптоми є змішаними. Зазвичай це поєднання стресового (див. нижче) і невідкладного нетримання сечі (див. нижче). Якщо так трапилося, що у вас одразу обидва типи нетримання, то зазвичай найбільші незручності виникають через один з них. Якщо у вас саме так, то ми радимо вам зосередитися на протидії симптомам, які виникають найчастіше.

Менопауза

Період, під час якого припиняється менструальна діяльність.

М'язи тазового дна

М'язи тазового дна утворюють широку стропу між ногами — від лобкової кістки спереду до основи хребта позаду. Щоб уникнути мимовільних випорожнень, нам потрібні сильні м'язи тазового дна. Вони допомагають нам виконувати важливу функцію — утримувати сечу і калові маси.

Надмірне підтікання сечі при нетриманні

Це постійне чи епізодичне протікання сечі, яке зазвичай спричинене обструкцією або ушкодженням нервів. Надмірне підтікання сечі при нетриманні виникає тоді, коли сечовий міхур не може повністю випорожнитися, а потім заповнюється залишковою сечею.

Невідкладне нетримання

Цей тип нетримання, відомий як надмірно активний сечовий міхур з підтіканням сечі, найбільш поширений серед чоловіків. У вас виникає неочікуване сильне бажання випорожнитись, і з сечового міхура мимовільно виділяється незначна кількість сечі. Через гостре бажання випорожнитися складно дістатися до туалету вчасно, а отже внаслідок цього трапляються часті невеликі підтікання сечі або ж повне випорожнення сечового міхура. Причиною цього можуть стати різні фактори: гіперплазія передміхурової залози, інфекції сечовивідних шляхів, споживання кави або енергетичних напоїв, камені в сечовому міхурі, чутлива слизова оболонка внаслідок менопаузи, гінекологічні захворювання, такі як пролапс або пухлини яєчників, і закреп.

Нейрологічні розлади сечового міхура

Ушкодження нервів може вразити канали зв'язку між мозком та сечовим міхуром. У результаті виникає неспроможність контролювати роботу сечового міхура чи його повного випорожнення.

Нетримання

Мимовільне випорожнення сечового міхура та (або) кишківника.

Пелюшки сечопоглинальні

Сечопоглинальні пелюшки — великі пелюшки, здатні вбирати велику кількість рідини. Їх використовують для захисту різних поверхонь, на яких ви можете сидіти чи лежати, таких як ліжко, крісла та інші меблі. Сечопоглинальні пелюшки TENA® доступні в різних розмірах і кольорах.

Передміхурова залоза

Це залоза в чоловіків, що розташована в основі сечового міхура й оточує уретру. Він виділяє рідину під час еякуляції. Іноді з віком передміхурова залоза починає збільшуватися й блокує сечовипускний канал. Унаслідок цього струмінь сечі слабшає.

Підтікання після завершення сечовипускання

Це стан, за якого сечовий міхур повністю не спорожнюється, і підтікання триває після завершення сечовипускання. Цей стан часто зустрічається в людей зі слабкими м'язами тазового дна.

Підтікання сечового міхура

Відоме також як слабкість сечового міхура чи нетримання сечі. Це стан, за якого людині важко контролювати роботу сечового міхура. Унаслідок цього виникає мимовільне сечовипускання.

Прокладки

Вони були створені для жінок з нетриманням від незначного до інтенсивного протікання сечі. Більшість прокладок TENA® знаходяться в індивідуальних упаковках і мають клейову смужку, завдяки якій вони легко закріплюються на звичайній спідній білизні.

Серветки

Серветки для нетримання й матеріал для очищення TENA® мають спеціальний розмір і створені для використання дорослими людьми. Вони призначені для м'якого очищення й заспокоєння шкіри.

Сечовипускання

Процес випорожнення сечового міхура (виведення сечі з організму).

Система Pad&Pants (прокладка й труси-підгузки)

Для максимального захисту була створена двоступенева система догляду за нетриманням, яка складається з трусів-підгузків і прокладок, що використовуються одночасно. Завдяки прокладкам, які кріпляться на труси-підгузки TENA® — як одноразові, так і багаторазові, — ви отримуєте непомітний захист, який щільно прилягає до тіла. Такий продукт стане в пригоді людям з нетриманням середнього й інтенсивного ступеню.

Стресове нетримання

Це нетримання сечі, яке виникає внаслідок неочікуваного фізичного навантаження, такого як кашель, чхання, сміх, фізичні вправи чи піднімання важких предметів. Для такого стану характерне зазвичай виділення незначної кількості сечі, і пов'язано це з послабленням м'язів тазового дна.

Труси-бріфи

Наші «труси-бріфи» були створені спеціально для людей з нетриманням сечі. Труси TENA® як для чоловіків, так і для жінок забезпечують бездоганний захист вашим близьким. Їх зручно закріплювати й легко знімати. Їх ще іноді називають підгузками для дорослих. Такі труси-підгузки для нетримання сечі забезпечують максимальну поглинаючу здатність, захищаючи таким чином від інтенсивних протікань.

Труси-підгузки

Для нас труси-підгузки — це спеціальна спідня білизна, створена для чоловіків і жінок з нетриманням сечі. Труси-підгузки TENA® можна знімати й одягати, як звичайну білизну. Вони забезпечують захист за середнього й інтенсивного ступеня нетримання.

Труси-підгузки «сліпи» для дорослих

Тут маються на увазі засоби TENA® для дорослих: труси-підгузки «сліпи» і короткі труси-підгузки. Їх зручно закріплювати й легко знімати.

Ультратонкі прокладки

Тонкі прокладки TENA® Ultra Thin — створені для того, зоб залишатися непомітними. Вони надзвичайно тонкі, хоч вони можуть забезпечувати такий самий надійний захист, як і звичайні прокладки.

Функціональне нетримання

Це нездатність дійти до туалету завчасно через фізичні чи розумові розлади. 

Чоловічі прокладки

Це прокладки для нетримання сечі, створені спеціально для чоловіків. Чоловічі прокладки TENA® чашоподібної форми відтворюють контури тіла чоловіків, забезпечуючи таким чином щільне прилягання й надійних захист. Клейова смужка допомагає закріпити їх на білизні. Їх слід прикріплювати на труси-бріфи. Це найкращий засіб при помірному й легкому нетриманні.

Щоденні прокладки

Це найтонші й найменші прокладки в нашому асортименті. Щоденні прокладки для нетримання TENA® створені для захисту від незначного протікання сечі й підтримання відчуття свіжості.