Мова
RU | UK |

Види нетримання

Найпоширеніші види нетримання

Ви бажаєте забезпечити своїм рідним найкращий догляд. Тож вам буде корисно дізнатися про те, з яким видом нетримання вони стикнулися. Знаючи це, ви зможете обрати саме ті засоби захисту, які найкраще відповідатимуть потребам і дозволять ефективно подолати всі пов’язані з цим станом незручності. Таким чином ваші рідні почуватимуться впевненіше.
 
Нижче ми підготували для вас опис семи видів нетримання сечі із зазначенням причин виникнення й симптомів. Деякі з них притаманні лише жінкам, інші — чоловікам. Найбільш поширеними є стресове нетримання й невідкладне нетримання сечі. Іноді трапляється, що в однієї людини можуть бути присутні симптоми обох цих станів. 
Стресове нетримання сечі
Зазвичай його скорочено називають стресовим нетриманням. Це найпоширеніший вид нетримання в жінок. Сюди відноситься лише близько 10% нетримання в чоловіків. Цей стан часто виникає внаслідок послаблення м’язів тазового дна, які підтримують сечовий міхур. Під час сміху чи кашлю тиск на сечовий міхур збільшується, і в цей момент послаблені м’язи тазового дна не здатні скоротитися достатньо сильно, щоб надійно закрити сечівник і не пропустити сечу. А отже, трапляється протікання сечі — зазвичай незначне, але іноді її об’єм може бути досить великим.

Жінки — Стресове нетримання найчастіше виникає в жінок у період вагітності, після народження дитини або після досягнення віку 40 років — за таких умов м’язи тазового дна послаблюються та (або) пошкоджуються. Однак цей стан може виникнути в жінки будь-якого віку. Кожна третя жінка стикається з нетриманням в тій чи іншій мірі. Цей стан часто виникає в молодих жінок, які займаються спортом. 
Невідкладне нетримання сечі
Також відоме як надмірно активний сечовий міхур. Це стан, за якого бажання сечовипускання виникає раптово, і сечовий міхур автоматично вивільняє сечу без можливості це припинити. Зазвичай тіло дає знати про необхідність випорожнитися в останню мить, якщо взагалі подає такий сигнал. У таких випадках об’єм підтікання сечі може бути досить великим. У середньому людина випорожняє сечовий міхур 4–8 разів на добу. Чи потребує близька вам людина частішого відвідування туалету? Чи прокидається вона регулярно вночі для того, щоб випорожнитися? Така поведінка може свідчити про невідкладне нетримання сечі. 

Чоловіки — Для чоловіків найбільш поширеним видом нетримання є саме невідкладне нетримання сечі. Воно часто виникає внаслідок збільшення передміхурової залози. 
Інші види нетримання в жінок і чоловіків
 • Функціональне нетримання
  Деякі люди не можуть вчасно дійти до туалету через труднощі, викликані фізичним станом чи психічним захворюванням. Таке нетримання називають функціональним.   

 • Змішане нетримання сечі
  Зазвичай воно являє собою поєднання стресового й невідкладного нетримання сечі, коли симптоми одного з них проявляються яскравіше за симптоми іншого.

 • Неврологічні розлади сечового міхура
  У деяких людей нервовий зв’язок між мозком і сечовим міхуром пошкоджено, унаслідок чого вони не можуть контролювати роботу свого сечового міхура й повністю його випорожняти. Причиною неврологічного розладу сечового міхура може бути одне з численних захворювань. Якщо ви припускаєте, що в близької людини саме цей вид нетримання, ми радимо вам утриматися від поспішних висновків. Натомість зверніться до лікаря за консультацією якомога швидше. Професійний діагноз допоможе вам краще зрозуміти вашу ситуацію.
Інші типи нетримання в чоловіків
 • Підтікання після завершення сечовипускання
  Це стан, за якого сечовий міхур повністю не спорожнюється, і підтікання триває після завершення сечовипускання. Таке часто трапляється, якщо м’язи тазового дна послаблені. 

 • Надмірне підтікання сечі за нетримання
  Стан, за якого постійно чи епізодично відбувається витікання сечі, називається нетриманням сечі внаслідок переповнення сечового міхура. Він виникає через закупорення сечовивідних шляхів або ушкодження нервів. 

Не впевнені щодо симптомів?

Якщо ви не впевнені, про що свідчать симптоми, які ви спостерігаєте в близької людини, вам може бути складно визначити вид нетримання. Не хвилюйтеся. Ось що можна зробити в такій ситуації. 
 
Намагайтеся вести щоденник і записувати там час усіх випорожнень протягом одного-двох тижнів. Потім ці записи ви можете обговорити з лікарем. Ми радимо звернутися до лікаря для визначення діагнозу й отримання порад стосовно заходів, яких можна вжити для допомоги вашим рідним.
 
 
Читаючи матеріали про нетримання, вам, можливо, траплялися незрозумілі терміни. Їхнє значення можна знайти в Глосарії.