Мова
ru | uk |

Про деменцію

Знання ознак деменції

Якщо вік близької вам людини наближається до похилого, вона може виказувати ознаки погіршення пам'яті. Або часто бути спантеличеною. Чи не бути в змозі виконувати певні дії, які раніше їй легко давалися. Це все ознаки деменції — поширеного в літньому віці розладу мислення. Пам'ятайте про це й спробуйте дізнатися про стан вашого родича якомога більше. Достеменне розуміння ситуації допоможе вам надавати йому саме ту допомогу, якої він потребує. Докладніше про деменцію ви можете дізнатися на сторінці нашого партнера Dementia Forum

Що таке деменція?

Деменція — це загальний термін, який позначає симптоми, викликані ушкодженнями мозку. Вона може проявлятися по-різному, залежно від того, які частини мозку зазнали пошкоджень. Зазвичай спостерігається погіршення пам'яті людини та її здатності планувати й виконувати звичні буденні дії. 
 
Негативного впливу зазнають і такі когнітивні навички, як мовлення й орієнтація людини в часі та просторі. Тривога, депресія й інші зміни в поведінці — це все теж може бути ознакою прогресування захворювання. Через ці симптоми людям з деменцією важко давати собі раду без підтримки людей, які їх оточують.
 
Термін «деменція» охоплює ряд симптомів, з-поміж яких втрата пам'яті, зміни настрою й проблеми з комунікацією та встановленням зв'язків між причинами й наслідками. Існує багато видів деменції. Найбільш поширеними є хвороба Альцгеймера й судинна деменція.

Різні види деменції

Деякі види деменції можуть прогресувати, а це означає, що її симптоми з часом лише стають більш помітними. Якщо у вас чи в близької вам людини виникають труднощі зі згадуванням чи інші когнітивні зміни, не слід їх ігнорувати. Зверніться до лікаря для визначення причини такого стану. Професійний огляд може виявити хворобу, яка піддається лікуванню. І навіть якщо мова йтиме про деменцію, правильний діагноз на ранніх етапах дозволяє скористатися існуючими на сьогодні ліками й взяти участь у випробуваннях нових експериментальних препаратів. І до того ж, залишається час спланувати своє майбутнє.

Хвороби

Деменція — не одна хвороба. Це загальний термін, до якого входить ряд симптомів, причиною яких можуть стати різні хвороби й види ураження мозку. Ми пропонуємо вам ознайомитися з п'ятьма найпоширенішими формами деменції, хоч згадаємо нижче й ще про деякі з них.  
 
Хвороба Альцгеймера — це хвороба, унаслідок якої сильно ускладнюється комунікація. Дуже важливо виявляти її на ранніх етапах.
 
Судинна деменція — хвороба прогресує нерівномірно, супроводжуючись великими й малими інсультами. 
 
Лобно-скронева деменція — одна з перших дегенеративних хвороб деменції.
 
Хвороба Гантінгтона — трапляється дуже рідко: за підрахунками нею хворіють лише 5 людей на кожні 100 000 населення. 
 
Деменція з тільцями Леві — складає приблизно 2–20 відсотків від усіх випадків діагностування деменції.
 
Змішана деменція — такий діагноз ставлять тоді, коли симптоми вказують на наявність більш ніж одного виду деменції. 
 
Вторинна деменція — сюди входить близько вісімдесяти хвороб та уражень, таких як пухлини мозку, зловживання алкоголем та дефіцити різних типів.
 
Хвороба Паркінсона — причиною її є дефіцит нейротрансмітера допаміна; на неї перепадає близько 1,2–3 відсотки всіх випадків деменції.

Життя з деменцією

Діагностування деменції може шокувати вас і ваших близьких, і ймовірно, емоції, яких ви зазнали після цього, були не з найприємніших. Однак слід пам'ятати, що на цьому життя не закінчується. У ньому попереду ще чимало можливостей і випробувань та зовсім непростих ситуацій. 
 
Докладніше читайте на веб-сайті dementiaforum.org.