Мова
RU | UK |

Деменція та нетримання

Поширене побічне явище

Якщо у вашого літнього родича розвивається деменція, з часом він може перестати бути тією людиною, яку ви знали. І тепер більше, ніж будь-коли до цього, він потребує вашої уваги, любові й розуміння, особливо якщо він стикнувся з нетриманням сечі. 
 
Якщо у вашого родича деменція, вам слід бути готовими до того, що він може не знати, коли йому потрібно відвідати туалет. Можуть почати траплятись неприємні ситуації, пов'язані з нетриманням сечі чи калових мас.  сечі— це звичний побічний ефект деменції. І як зазначають інші доглядачі, знадобиться чимало терпіння для того, щоб якнайкраще доглядати за такими людьми.

Протидія нетриманню

На цій та наступних сторінках ви знайдете інформацію стосовно того, як здійснювати догляди за людиною з деменцією й нетриманням сечі. Це допоможе вам у вашому прагненні підтримувати чистоту й комфорт близької вам людини. 
Засоби в разі нетримання та деменція
Людина з деменцією може не розуміти, чому їй потрібно одягати ще щось, окрім її звичного одягу й білизни. Залежно від того, у якому стані знаходиться ваш родич, вам, імовірно, потрібно пояснити йому, чому саме ви хочете, щоб він одягав чи від . Щоб допомогти близькій вам людині якомога швидше звикнути до нових засобів, спробуйте внести їх у її звичний розпорядок дня, перетворивши це на нову звичку. Окрім використання захисної продукції, ми рекомендуємо вам придбати пелюшки для ліжка, крісел й інших меблів. Завдяки цьому ваше щоденне прибирання буде простішим, а помешкання завжди залишатиметься чистим і свіжим. Детальніше про це можна дізнатися, ознайомившись з нашим асортиментом засобів при нетриманні від TENA.
Як зробити процес зміни білизни простішим
Коли в людини з'являється нетримання сечі, зазвичай необхідність змінювати одяг виникає дещо частіше. Однак, якщо в неї діагностовано деменцію, перевдягання перетворюється на справжній виклик, і їй може знадобитися чиясь допомога. Для того щоб вам обом було простіше подолати цю ситуацію, ви повинні подбати про те, щоб одяг було легко знімати й надягати. Для цього чудово підходять речі із застібками «липучка» чи «блискавка». Якщо вам вдасться максимально спростити й полегшити цей процес, ваші рідні почуватимуться менш зніяковілими й стурбованими. Тим паче, якщо вони зможуть одягатися чи роздягатися, не потребуючи допомоги зовні.
Зміна режиму харчування
Ви, можливо, помітили, що зміна того, що вживає людина в їжу, може сприяти поліпшенню загального самопочуття. І зверніть увагу: вони можуть бути проти таких змін, особливо якщо внаслідок деменції вони розвинули несприйняття чи, навпаки, занадто велику прихильність до конкретних продуктів харчування. Щоб харчовий режим залишався збалансованим, будь-які зміни обговорюйте з лікарем чи дієтологом. Важливо також контролювати рівень спожитої рідини. Тому слідкуйте за тим, яку рідину й скільки споживає людина, про яку ви піклуєтеся.
Адаптація помешкання

Для підвищення комфорту близької вам людини спробуйте встановити мобільний туалет-стілець у кімнаті(ах), де людина, за якою ви доглядаєте, проводить більшу частину свого часу. Це стане в пригоді, якщо в неї виникають труднощі з відвідуванням туалету вчасно, особливо в нічний час. 

Вам, імовірно, доведеться розтлумачити йому чи їй, навіщо ви це робите. У розмові важливо враховувати почуття й переживання такої людини, тому варто ретельно обговорити всі аспекти, щоб вона не почувалася ніяково.

Ліки для контролю роботи сечового міхура
Ваш лікар може виписати ліки, які допоможуть стримувати бажання негайного випорожнення. Або такі, що змінять частоту виникнення бажання випорожнитися. Загалом ці препарати знижують частоту виникнення нестримного бажання випорожнитися в ситуаціях, коли людина не в змозі дійти до туалету достатньо швидко.
 
У таких ліків є побічні ефекти, такі як закреп і сухість у ротовій порожнині. Дізнайтеся більше про побічні ефекти заздалегідь, щоб мати змогу оцінити результативність таких ліків і їхній негативний вплив на організм.
Допомога з прийманням ванни чи душу

Дотримання гігієни має важливе значення, зокрема якщо людина, за якою ви доглядаєте, страждає від . Через деменцію він чи вона може занехаяти себе й ігнорувати необхідність очищувати тіло, а отже, вам потрібно буде докласти ще більше зусиль і терпіння. 

>Більше корисних порад стосовно дотримання гігієни можна прочитати тут.