Мова
RU | UK |

Старіння та наше мислення

Розвиток забудькуватості

У літньої людини, за якою ви доглядаєте, погіршується пам'ять? Можливо, її навіть можна назвати збентеженою чи ірраціональною? На щастя, якщо описані вище характеристики притаманні близькій вам людині, є чимало рішень для полегшення такої ситуації. 
 
Для того, щоб вам було легше доглядати за такою людиною, потрібно достеменно визначити, що саме відбувається з її мисленнєвими процесами. Від того, наскільки добре вона може усвідомити й зрозуміти свій стан, залежить, наскільки прямими та безпосередніми мають бути ваші дії. Якщо йдеться про деменцію чи хворобу Альцгеймера, вам, можливо, знадобиться допомога при зміні засобів у разі нетримання чи для проведення ванних процедур.
 
Нижче ми підготували для вас поради щодо того, як допомогти вашим рідним, які не розуміють, хто вони такі й що відбувається.
Виявлення ознак
Людина, про яку ви піклуєтеся, може подавати сигнали, які свідчать про бажання випорожнитися. Наприклад, вона може почати вовтузитися, смикати одяг, підійматися й сідати. Намагайтеся поспостерігати за його чи її поведінкою. Досконало вивчіть звички літньої людини, щоб безпомилково розуміти, коли він чи вона потребує вашої допомоги.
Формування регулярних звичок
До відвідування туалету людиною, за якою ви доглядаєте, потрібно підготуватися заздалегідь. Це позбавить її зайвих хвилювань і зробить процес зручним для вас обох. Почати можна з придбання правильних засобів, що допоможуть подолати незручності, пов'язані з нетриманням сечі. Також намагайтеся заохочувати його чи її до формування звички регулярно відвідувати туалет. Розуміючи потребу в цьому, ви допоможете йому чи їй зберегти самооцінку.
Планування наперед
Догляд стане значно простішим, якщо всі необхідні засоби завжди будуть під рукою. Завдяки хорошій підготовці ви з легкістю допомагатимете вашому родичеві відчувати чистоту й комфорт. Заздалегідь зібраний набір із засобами для нетримання, серветками, zip-пакетами й додатковим комплектом одягу стане вам у пригоді, коли б ваша допомога не знадобилася. Якщо ви плануєте прогулянку з вашим родичем, внесіть у ваш маршрут відвідування туалету, яким у разі необхідності можна скористатися й для заміни засобів у разі нетримання.
Надання допомоги
Якщо в близької вам людини тяжка форма нетримання сечі, їй може знадобитися ваша допомога при відвідуванні туалету. Заохочуйте її до відвідування туалетної кімнати з вашою допомогою. Поспостерігайте за нею якийсь час і визначіть, коли найкраще це робити. Коли все буде готово, внесіть ці відвідування у ваш щоденний розпорядок дня й супроводжуйте вашого родича до туалету щодня в той самий час.
 
Це допоможе йому сформувати звичку й потенційно зменшити незручності через нетримання.