Мова
RU | UK |

Безпека помешкання для літніх людей

Безпечне помешкання для літніх людей

Оскільки ви здійснюєте догляд за близькими вам людьми, лише ви можете допомогти їм залишатись активними. І це має велике значення для них, адже рухливість — це можливість залишатися самостійними.
 
Що більше часу ви проводите разом, то більше маєте можливостей помітити потенційні ризики й запобігти виникненню неприємних ситуацій, які можуть загрожувати їхній безпеці. Ось, що для цього потрібно. 
 
Спершу поміркуйте, чи відчувають вони такі труднощі:
  • обмеження рухливості
  • проблеми з утриманням рівноваги
  • розлади моторних навичок
  • незручності через погіршення зору
  • деменція, затьмарення свідомості чи інші розлади мислення
Якщо у вашого родича спостерігається один з наведених вище станів, спробуйте поставити себе на його чи її місце. Намагайтеся пройтися квартирою чи будинком так, як це робить він чи вона. Перевірте підлогові покриття, килими — вони ковзкі? Підніміться сходами, якими користується ваш родич. Поставте собі запитання: чи безпечно ними користуватися у взутті, яке він чи вона носить? Чи достатньо стійко встановлений поручень? Чи легко їм дістатися до туалету? Чи безпечно для нього чи неї заходити в душ або ванну чи виходити з них?  

Небезпека номер один

Найбільшою небезпекою для літньої людини є падіння. Падіння можуть призводити до перелому кісток, появи синців і постійного страху знову спіткнутись. Кістки людей літнього віку значно крихкіші, тож зламати їх легше, а відновлення відбувається не повністю й займає більше часу. Падіння є основною причиною серйозних ушкоджень, особливо якщо вони відбуваються в кухні чи на сходах. Тому зробіть усе можливе, щоб запобігти цьому. Якщо близька вам людина більше не така рухлива, нетримання сечі може принести ще більше незручностей, адже в такому стані людина більше не здатна відвідати туалет самостійно.

Що ви можете зробити?

Обладнайте помешкання таким чином, щоб мінімізувати ризик падіння. Придбайте й встановіть необхідне обладнання, яке допоможе йому чи їй безпечно пересуватися домівкою, не наражаючи себе на небезпеку. 

Замовте безкоштовний зразок

Переконайтесь самі в перевагах продукції TENA

Безкоштовний зразок продукції TENA