Здається, ви знаходитеся в <country>

Перейдіть на сайт TENA для вашої країни, щоб ознайомитися з актуальною інформацією.

Мова
RU | UK |

Безпека помешкання для літніх людей

Жінка похилого віку з родиною: значення безпеки помешкання для літніх людей

Безпечне помешкання для літніх людей

Оскільки ви здійснюєте догляд за близькими вам людьми, лише ви можете допомогти їм залишатись активними. І це має велике значення для них, адже рухливість — це можливість залишатися самостійними.
 
Що більше часу ви проводите разом, то більше маєте можливостей помітити потенційні ризики й запобігти виникненню неприємних ситуацій, які можуть загрожувати їхній безпеці. Ось, що для цього потрібно. 
 
Спершу поміркуйте, чи відчувають вони такі труднощі:
  • обмеження рухливості
  • проблеми з утриманням рівноваги
  • розлади моторних навичок
  • незручності через погіршення зору
  • деменція, затьмарення свідомості чи інші розлади мислення
Якщо у вашого родича спостерігається один з наведених вище станів, спробуйте поставити себе на його чи її місце. Намагайтеся пройтися квартирою чи будинком так, як це робить він чи вона. Перевірте підлогові покриття, килими — вони ковзкі? Підніміться сходами, якими користується ваш родич. Поставте собі запитання: чи безпечно ними користуватися у взутті, яке він чи вона носить? Чи достатньо стійко встановлений поручень? Чи легко їм дістатися до туалету? Чи безпечно для нього чи неї заходити в душ або ванну чи виходити з них?  

Небезпека номер один

Найбільшою небезпекою для літньої людини є падіння. Падіння можуть призводити до перелому кісток, появи синців і постійного страху знову спіткнутись. Кістки людей літнього віку значно крихкіші, тож зламати їх легше, а відновлення відбувається не повністю й займає більше часу. Падіння є основною причиною серйозних ушкоджень, особливо якщо вони відбуваються в кухні чи на сходах. Тому зробіть усе можливе, щоб запобігти цьому. Якщо близька вам людина більше не така рухлива, нетримання сечі може принести ще більше незручностей, адже в такому стані людина більше не здатна відвідати туалет самостійно.

Що ви можете зробити?

Обладнайте помешкання таким чином, щоб мінімізувати ризик падіння. Придбайте й встановіть необхідне обладнання, яке допоможе йому чи їй безпечно пересуватися домівкою, не наражаючи себе на небезпеку. 

What are cookies?

Lorem ipsum dolor sit amet lorem ipsum dolor sit amet lorem ipsum dolor sit amet.