Мова
RU | UK |

Старіння та рухливість

Підтримування мобільності

Це чудово, якщо ваші рідні літнього віку продовжують активно рухатися. Це означає, що вони можуть про себе подбати й самостійно виконувати такі елементарні речі, як процедури у ванній кімнаті. Тому намагайтеся підтримувати в них таку рухливість настільки довго, наскільки це можливо.
 
З іншого боку, зміни тіла, що відбуваються у зв'язку зі старінням, невідворотні. М'язи й суглоби послаблюються з віком. Погіршується координація та здатність утримувати рівновагу. І все йде до того, що ми більше не можемо рухатися так само активно, як колись. Якщо ви помічали це за людиною, яку доглядаєте, ось деякі поради, що можуть вам допомогти.  
 
Як підтримувати в них рухливість? Наприклад, ви можете заохочувати їх регулярно виконувати фізичні вправи. Фізична активність і вправи зміцнюють м'язи та кістки та покращують координацію. Але в будь-якому разі вашим рідним слід рухатися обережно. Тому було б чудово, якби під час виконання вправ до них приєднувалися ви, друг чи соціальний працівник.
 
Сприяє підтриманню рухливості й безпека помешкання. Адже для літньої людини звичайне падіння може обернутися на перелом кістки. І наслідком цього може стати невпевненість у тому, що вона може пересуватися самостійно. Тому зробіть усе, що у ваших силах, щоб мінімізувати можливість ковзання чи спіткання.

Замовте безкоштовний зразок

Переконайтесь самі в перевагах продукції TENA

Коли вони не можуть подбати про себе
Ваш родич поступово може втрачати здатність пересуватися. А отже, йому знадобиться ваша допомога з тим, що він раніше робив самостійно, наприклад з уставанням з ліжка, одяганням чи відвідуванням туалету.
Як допомогти
Як доглядач, ви можете допомогти своєму родичеві й підтримувати його здатність рухатися до певної міри. Якщо рухатися важко, ви можете робити певні речі замість них. 
 
Переконайтеся, що: 
  • їхнє чи ваше помешкання безпечне для їхнього пересування (для цього перегляньте статтю Безпека помешкання для літніх людей); 
  • вони знають, як дістатися до ванної кімнати й туалету самостійно, або якщо вони не можуть це робити самостійно, нехай не соромляться звертатися до вас по допомогу;
  • вони знають, де ви і з ким потрібно зв'язатися в разі виникнення проблем; 
  • у них є мобільний телефон чи будь-який інший пристрій у межах досяжності, яким вони можуть скористатися для того, щоб зателефонувати чи повідомити когось у разі потреби.
Нижче наведені інші поради стосовно допомоги людям, про яких ви піклуєтеся, незалежно від їхньої здатності рухатися.
Досягніть взаєморозуміння
Більшість з нас вважають відвідування туалету дуже інтимним процесом. І у зв'язку з цим ваші рідні можуть почуватися ніяково, коли їм потрібно буде повідомляти вам про потребу випорожнитися. Тому важливо віднайти особливий спосіб, яким вони це робитимуть, — фразу чи жест, — що дозволить їм зберегти гідність.
Зменшення випадків нетримання
Запобігаючи виникненню неприємних ситуацій через сечі, ви таким чином допомагаєте людині, про яку піклуєтеся, почуватися впевненіше. Заохочуйте вашого родича відвідувати туалет в один і той самий час щодня. Це допоможе сформувати звичку й зменшити кількість неприємних ситуацій, спричинених нетриманням. 

Якщо відвідування туалету викликає труднощі у нього чи в неї, спробуйте використовувати одноразові засоби при нетриманні. Кожна ситуація унікальна, тому для правильного вибору засобу захисту з відповідним рівнем поглинання, скористайтеся системою пошуку засобів TENA.

Дізнатися більше про переваги засобів TENA можна в розділі Переваги продукції TENA.