Мова
RU | UK |

Близька мені людина потребує допомоги в багатьох аспектах

Характер здійснюваного вами догляду значною мірою залежить від стану здоров’я особи, про яку ви піклуєтеся, і від того, якої саме підтримки вона потребує.
 
Чи може вона самостійно стояти? Вона переважно знаходиться в ліжку? Чи потребує вона вашої допомоги для того, щоб одягнутися чи прийняти душ? Якщо ви відповіли ствердно на будь-яке з наведених вище запитань, цей розділ для вас. Тут ви ознайомитеся з практичними порадами щодо того, як організувати найкращий догляд за такими особами.

Дотримання гігієни

Одним з найкорисніших для здоров’я й комфорту ваших рідних способів проявити свою турботу є допомога з дотриманням особистої гігієни. Ідеться про досить інтимний догляд, який може викликати зніяковіння в доглядачів-початківців. І хоч вам це може здатися непростою задачею, саме допомога з дотриманням особистої гігієни призводить до неочікуваних результатів. Вона може допомогти вам зміцнити ваші стосунки. 

Догляд за шкірою літньої людини

Як ви вже знаєте, з віком наша шкіра змінюється. Вона стає більш уразливою. У результаті літні люди потребують формування нових звичок дотримання гігієни, спрямованих на догляд за їхньою чутливою шкірою. Це особливо актуально для людей, які стикнулися з нетриманням, адже сеча й фекалії можуть викликати подразнення та ушкодження шкіри. М’яке очищення й делікатний захист допомагають уникнути подразнень та інфекцій. Вони сприятливо впливають на загальне самопочуття, гарантуючи вашим рідним відчуття чистоти, комфорту, свіжості й здоров’я. І допомагають повернути впевненість у собі. 

Ураження шкіри та пролежні

Як уже зазначалося, шкіру літньої людини потрібно захищати від несприятливого впливу сечі та фекалій, оскільки вони можуть призводити до її пошкодження. Щодня під час проведення процедур з омивання перевіряйте стан шкіри ваших рідних. У разі виявлення ознак її ушкодження вам необхідно виконати ряд дій, які допоможуть зупинити цей процес. Корисні поради щодо догляду за шкірою людини з нетриманням можна знайти на сторінці Нетримання й гігієна.
 
Якщо людина, про яку ви піклуєтеся, проводить більшу частину часу в ліжку й не здатна регулярно змінювати своє положення, існує ризик пошкодження шкіри й виникнення виразок та пролежнів. Запобігти цьому можна, допомагаючи вашим рідним часто й регулярно змінювати положення тіла. Ви можете ставитися до цього як до виконання щоденних фізичних вправ. Скористайтеся цим моментом для того, щоб порадувати їх невеличким масажем, підбадьорити або ж просто допомогти їхньому тілу відпочити від постійного тиску, спричиненого постійним лежанням у ліжку. Зверніться до лікаря, якщо бажаєте більше дізнатися про заходи запобігання утворенню пролежнів.

Засоби для нетримання

Чи проводить особа, про яку ви піклуєтеся, більшу частину часу в ліжку? Чи страждає вона від нетримання? Якщо так, то рекомендуємо вам скористатися спеціальними засобами, створеними для людей з нетриманням сечі. Серед них: урологічні прокладки для жінок, засоби захисту для чоловіків, підгузки та труси-підгузки TENA.
 
Щоб правильно підібрати засіб захисту з відповідним рівнем поглинання, скористайтеся системою пошуку продукції TENA.

Піднімання й лягання в ліжко

Якщо людині, про яку ви піклуєтеся, необхідна допомога для того, щоб піднятися з ліжка, це може стати серйозним викликом для здоров’я вашої спини. Ви можете зменшити ризик травмування, в тому числі травмування вашої спини, вивчивши безпечні техніки підйому ваги.

Пересування помешканням

Якщо ваші рідні можуть пересуватися з вашою підтримкою, вам слід допомагати їм у цьому. Незначне регулярне фізичне навантаження підтримуватиме їхні м’язи й настрій. Однак перед тим, як почати, вам слід ретельно перевірити помешкання на предмет його безпечності для пересування.

Збалансована дієта й споживання рідин

Ваші рідні можуть бути переконані в тому, що їм слід споживати менше рідини, щоб потреба відвідувати туалет виникала не так часто. Однак це може викликати лише додаткові проблеми. Їхня сеча ставатиме все більш концентрованою й становитиме загрозу для здоров’я. Спробуйте переконати їх споживати звичайну для них кількість рідини — тоді, коли вони відчувають спрагу. 
 
Харчування — це ще один аспект, який потребує уваги. Слід пам’ятати, що прийом їжі — це не лише спосіб поповнити запас поживних речовин в організмі, а й чудовий привід поспілкуватися. Це час, який ви можете якісно провести з близькою вам людиною. Запросіть ваших родичів чи друзів приєднатися до вас під час обіду чи вечері, поділіться цікавими історіями й просто насолоджуйтеся товариством один одного. Це покращить самопочуття особи, за якою ви доглядаєте. 

Відчуття зв’язку з іншими людьми

Незалежно від віку, усі ми любимо, коли нас тримають за руку, гладять чи обіймають. Відчуття зв’язку з родиною чи друзями завжди йде на користь. Коли хтось проводить більшу частину часу наодинці із собою, такі моменти єднання набувають все більшого значення.
 
Досвідчені доглядачі стверджують, що спільно проведений час — навіть за тривіальними заняттями — зможе поліпшити день ваших рідних.

Не соромтеся просити про допомогу

Перше, на чому завжди наголошують досвідчені доглядачі, це те, що ви не повинні все виконувати самостійно — звертайтеся по допомогу й підтримку до інших. Це можуть бути інші члени родини, друзі, місцеві спільноти або ж працівники державної соціальної служби. 

Замовте безкоштовний зразок

Переконайтесь самі в перевагах продукції TENA