Мова
RU | UK |

Близька мені людина потребує віддаленої допомоги

Можливо, близька людина, яка потребує допомоги, — наприклад ваші літні батьки — проживає далеко від вас. І ви не знаєте, як можна підтримати їх у такій ситуації. З цією проблемою стикаються чимало доглядачів. Від них ми дізналися, що доглядати за рідними можна навіть на відстані. Ви можете:
 
  • морально підтримувати своїх рідних
  • організовувати й контролювати надання їм певних послуг (наприклад, ви можете домовитися з доглядачами, що проживають неподалік, або зі службою прибирання про їхній візит, а потім прослідкувати, як усе пройшло й чи не виникло будь-яких проблем)
  • взяти під контроль відвідування ними лікарів і супроводжувати їх під час зустрічей з медичними працівниками
  • запитати у них, чи хочуть вони, щоб до них хтось навідався, і якщо так, ви можете зателефонувати іншому члену родини або другу й попросити їх відвідати ваших рідних
Здійснення догляду на відстані може перетворитися на випробування. Однак існують способи спростити цей процес. Якщо ви проживаєте окремо від ваших рідних, наведені нижче поради можуть стати вам у пригоді.

Складіть план

Для початку вам потрібно ретельно ознайомитися з усією доступною інформацією щодо їхнього стану, оцінити потенційні труднощі та визначити тип допомоги, яка їм може знадобитися. Спробуйте знайти місцеві ресурси, якими ви можете скористатися на відстані. Зробіть помітки щодо медичного стану ваших рідних, організуйте всі їхні юридичні та фінансові справи. 
 
Запишіть контактні номери, інформацію про страховий поліс, номери рахунків та інші важливі дані. А також знайдіть якомога докладнішу інформацію про його чи її захворювання та будь-яке можливе й доступне лікування.

Гігієна й засоби захисту в разі нетримання

Оскільки йдеться про людей, які проживають одні, більшу частину часу вони дбають про себе самі. І навіть у такому випадку ви можете спростити їхнє життя, допомагаючи обирати правильні засоби захисту від нетримання. Одноразові труси-підгузки при нетриманні TENA виглядають як звичайна спідня білизна: їх легко одягати без сторонньої допомоги. Переконайтеся самі, наскільки просто використовувати труси-підгузки TENA для захисту від нетримання — перегляньте цей відеоролик.
 
Ситуація кожної окремої людини з нетриманням унікальна. Тому для вибору оптимального засобу з відповідним рівнем поглинальної здатності скористайтеся системою пошуку продукції TENA

Спробуйте налагодити стосунки з людьми, які проживають неподалік від вашого родича.

Якщо ви мешкаєте далеко від людини, про яку піклуєтеся, попросіть сусідів, друзів та інших членів родини час від часу провідувати його чи її. Вони можуть потім вам розповідати, як у нього чи в неї справи. Ви навіть можете розглянути варіант найму професійного доглядача, який міг би приходити й спілкуватися з близькою вам людиною. У будь-якому разі ви повинні пам’ятати, що у випадку надзвичайної ситуації з вашим родичем повинен бути спосіб зв’язку з людиною, яка мешкає неподалік. 

Регулярно провідуйте родича та залишайтеся на зв’язку

Звичайно, добре, якщо у вас виходить провідувати своїх рідних. Так ви на власні очі побачите, як у них справи у фізичному, емоційному й фінансовому плані. Якщо у вас не виходить заїхати особисто, користуйтеся сучасними методами комунікації — смартфонами, планшетами й веб-камерами. 
Сьогодні для спілкування на відстані існує чимало можливостей: Skype, WhatsApp, Viber, Facebook Messenger, Apple FaceTime та ін. 
 
Якщо у вашої близької людини є мобільний телефон, переконайтеся в тому, що вона вміє ним користуватися та що найважливіші телефонні номери збережено в телефонній книзі. У деяких операторів є спеціальні безкоштовні посібники, доступні онлайн і в магазинах, а також тарифні плани для людей похилого віку, які використовують телефон лише в надзвичайних ситуаціях. 
 
Крім того, зверніть увагу на мобільні телефони з певними характеристиками, призначеними для літніх людей: голосовою активацією команд, збільшеними кнопками та сумісністю зі слуховим апаратом. 

Будьте готові до надзвичайних ситуацій

Спробуйте підготуватися й продумати свої дії наперед на випадок виникнення надзвичайної ситуації. Варто підготувати перелік з усіма контактами, до яких можна звернутися по допомогу в такому разі. Підготуйте все, що вам може знадобитися, включаючи гроші, якщо вам потрібно буде негайно виїхати до вашого родича.
 
Обміркуйте можливість придбання спеціального браслета, якщо це буде для нього прийнятно. У разі виникнення надзвичайної ситуації достатньо лише натиснути на кнопку такого пристрою, і він одразу ж надішле сигнал про це вам або іншому доглядачу, який, можливо, мешкає неподалік. 

Зверніться по професійну допомогу

Розгляньте можливість наймання професійного доглядача, який готуватиме їжу, доглядатиме та іншим чином допомагатиме близькій вам людині. Спеціальний співробітник центру з догляду чи соціальний працівник також можуть вам допомогти з доглядом. 

Замовте безкоштовний зразок

Переконайтесь самі в перевагах продукції TENA