Мова
RU | UK |

Простата і нетримання в чоловіків

Хоча збільшена простата та нетримання сечі не є «найгарячішою темою коктейльних вечірок», важливо знати про їхній взаємозв'язок. Щоб уникнути незручностей стосовно цього питання, ми поспілкувалися з Ральфом Пікером, професором і головним лікарем департаменту урології Сальгренської університетської лікарні Гетеборга.

Простата і нетримання в чоловіків

У чоловіків 18–20 років простата важить близько 20 грамів і має розмір волоського горіха. Вона може збільшуватися до 500 грамів.

Простата розміром з волоський горіх

Почнемо з початку. А що ви знаєте про свою передміхурову залозу? Розташована між сечовим міхуром і пенісом, передміхурова залоза (простата) секретує рідину, яка поєднується зі спермою, утворюючи еякулят. У 20 років простата має розмір волоського горіха та важить близько 18–20 грамів.

Як і ваші вуха, простата ніколи не припиняє рости

Важливо знати, що ріст простати — нормальне явище. «В одних чоловіків простата росте лише трішки. В інших — більше, у деяких вона значно збільшується в об'ємі. Вона може виростати до півкілограма», — говорить Пікер. Часто збільшення простати відбувається непомітно. Та в деяких чоловіків збільшена простата, чи аденома простати, може спричиняти біль та інші симптоми, у тому числі труднощі утримування сечі, ускладнений початок , слабкий потік або нездатність повного випорожнення сечового міхура чи залишок сечі, які можуть призводити до виникнення інфекції. Такі симптоми нижніх сечовивідних шляхів є достатньо розповсюдженим явищем, яке вражає близько 25% чоловіків віком 40 років і старших. Завдяки правильному лікуванню це необов'язково впливатиме на якість вашого життя.

Збільшена простата не означає рак

Згідно зі словами Пікера «розповсюдженим є міф» про те, що симптоми нижніх сечовивідних шляхів є ознакою раку простати. Хоча й не так багато ранніх тривожних ознак раку простати, спадковість і харчування можуть також бути факторами ризику. Першим кроком перевірки є звичайний аналіз крові на простат-специфічний антиген.
 
Цікаво, що рак простати розвивається повільно в більшості випадків. Саме тому активне спостереження часто є кращим методом попередження, ніж хірургічне втручання, коли воно саме може спричинити, серед іншого, сечі як побічний ефект. , яке частіше вражає жінок, може бути тимчасовим або постійним побічним ефектом операцій на органах таза, наприклад, простатектомії. При цій операції видаляється вся простата, що може негативно вплинути на функцію сфінктера й призвести до підтікання сечі. Наразі є ліки й хірургічні маніпуляції, які можуть полегшити такі симптоми або усунути їх. У легких випадках вправи для тренування м'язів тазового дна можуть поліпшити контроль сечового міхура й зменшити нетримання. Тим не менш, якщо ви стурбовані будь-якими симптомами, аналізами чи ризиками, пов'язаними з раком простати, краще звернутися до лікаря, щоб отримати повну інформацію. 

«Часто простата не винна в підтіканні сечі»

Хоча збільшена простата може спричиняти деякі проблеми із сечовипусканням, Пікер говорить, що нам потрібно звернути увагу не лише на зону таза, а й на мозок, коли йдеться про основну причину сечі в чоловіків. 
 
Ваша центральна нервова система відповідає за керування «рефлексами сечовипускання» або здатністю утримувати сечу, коли вам хочеться до туалету. Ці важливі зв'язки в мозку можуть бути порушені, якщо ви пережили травму мозку чи інсульт, які призводять до мимовільного крапельного підтікання чи невеликих виділень сечі в деяких чоловіків. Невідкладне нетримання сечі є найрозповсюдженішою формою нетримання в чоловіків.  
Проте порушення необов'язково має бути таким серйозним, як інсульт. «Це може бути порушення циркуляції крові та постачання кисню в мозок через загальний атеросклероз», — говорить Пікер. 
 
Атеросклероз — це ущільнення й звуження артерій, спричинене палінням, неправильним харчуванням і неактивним способом життя. І хоча неправильне харчування не є клінічно доведеною причиною нетримання сечі, здорова їжа та активний спосіб життя приносять лише переваги. «Усі процеси в тканинах тіла поліпшуються, коли йдеться про насичення киснем», — додає Пікер.
 
Згідно з порадами Пікера: «Якщо я спостерігаю будь-який симптом, мені слід звернутися по допомогу в його усуненні». Якщо ви ще маєте запитання щодо простати й нетримання сечі, поспілкуйтеся зі своїм лікарем.

У деяких чоловіків простата може збільшуватися до півкілограма.

Ральф Пікер

Професор і головний лікар

Чи знали ви, що

У одного з чотирьох чоловіків віком від 40 років бувають симптоми нижніх сечовивідних шляхів.

1 з 4

Статті по темі

Нетримання - Вступ

Кожний четвертий чоловік старше 40 років стикається з нетриманням* . Перший крок до вирішення проблеми - дізнатися, як і чому відбувається нетримання.

Вправи для зміцнення м'язів тазового дна

Поліпшити контроль роботи сечового міхура можна, виконуючи правильні вправи. Вправи для зміцнення м'язів тазового дн , також відомі як вправи Кегеля, допоможуть вам запобігти або зменшити нетримання і поліпшити контроль над сечовипусканням.