Здається, ви знаходитеся в <country>

Перейдіть на сайт TENA для вашої країни, щоб ознайомитися з актуальною інформацією.

Мова
RU | UK |

Що таке надмірно активний сечовий міхур?


Синдром надмірно активного сечового міхура — це загальний описовий термін, який включає в себе цілий ряд питань, пов'язаних із невідкладною необхідністю спорожнити сечовий міхур. Мова йде не лише про нетримання, а й про необхідність часто відвідувати вбиральню.

1600x500_overactivebladder.jpg


Надмірно активний сечовий міхур, який іноді називають подразненим, зазвичай означає, що протягом дня, а часто й ночі, у людини часто виникає потреба в сечовипусканні. Пам'ятайте, що нормою вважається випорожнення сечового міхура 4–8 разів на день. Надмірно активний сечовий міхур є поширенішим явищем серед літніх людей і серед жінок.


Що спричиняє синдром надмірно активного сечового міхура?

Рівень дискомфорту, спричинений надмірно активним сечовим міхуром, різниться від трохи підвищеної частоти сечовипускання до постійної потреби відвідування вбиральні. Причини можуть бути різні й іноді вони незрозумілі, проте одним із факторів може бути обструкція в зоні уретри.

Подразнення сечового міхура

Подразнення внутрішньої поверхні сечового міхура може призводити до відчуття потреби в сечовипусканні. Однією з причин є інфекція сечовивідних шляхів, коли бактерії подразнюють слизову оболонку внутрішньої поверхні сечового міхура. Деякі напої, наприклад кава й енергетики, містять певні речовини, які також викликають подразнення сечового міхура. Ще одним фактором є каміння в сечовому міхурі. 
 
Є й різні зовнішні фактори, які спричиняють подразнення сечового міхура й тим самим призводять до відчуття потреби в сечовипусканні. Закреп, а також певні гінекологічні стани, такі як опущення матки та пухлини яєчників, можуть подразнювати сечовий міхур ззовні, спричиняючи необхідність в сечовипусканні.

Спосіб життя й інші причини

Уживання надмірної кількості рідини призводить до утворення великого об'єму сечі (поліурія), унаслідок чого з'являється відчуття потреби в сечовипусканнні та необхідність часто відвідувати вбиральню, оскільки сечовий міхур швидко наповнюється. Деяка їжа, наприклад супи, фрукти й овочі, містить більшу кількість рідини, тож вона також підвищуватиме утворення сечі.
 
Іншою причиною збільшення об'єму сечі може бути неконтрольований перебіг діабету. Високий рівень цукру в крові (гіперглікемія) може призводити до посилення спраги та збільшення утворення сечі, тобто поліурії.
 

What are cookies?

Lorem ipsum dolor sit amet lorem ipsum dolor sit amet lorem ipsum dolor sit amet.