Мова
RU | UK |

ГЛОСАРІЙ

Слова і терміни, пов'язані з нетриманням.

Гіперактивний сечовий міхур

Гіперактивний сечовий міхур - симптоматичний стан, що характеризується невідкладним позивом до сечовипускання, як правило, супроводжується більш частим сечовипусканням як вдень, так і вночі.

Імперативне нетримання

Імперативне нетримання є причиною нетримання у чоловіків. Імперативне нетримання – це стан, при якому ви відчуваєте несподіваний позив до сечовипускання , але не можете дотерпіти до туалету . У цьому випадку ви відвідуєте туалет частіше 4-8 разів на день, а також кілька разів вночі. Такий вид нетримання часто пов'язаний з аденомою передміхурової залози або є наслідком операції на передміхуровій залозі .

Лікування нетримання

Існує велика кількість варіантів лікування нетримання. Один з них - корекція способу життя і виконання вправ для тренування м'язів тазового дна, що сприяють їх зміцненню Досить ефективним способом є зміна режиму вживання рідини, спорожнення сечового міхура або зниження ваги. Серед інших варіантів можна розглядати медикаментозне лікування ( або перегляд медикаментозного лікування), використання засобів захисту при нетриманні або оперативне втручання. Хірургічне втручання рекомендується виключно після ретельного обстеження та оцінки стану людини, а також при неефективності менш інвазивних способів лікування. Необхідно провести належну діагностику, для того, щоб точно встановити причину нетримання. Як і в інших випадках , пацієнт, який розглядає можливе хірургічне втручання, повинен усвідомлювати як переваги операції, так і всі можливі ризики . Засоби захисту при нетриманні слід використовувати в комплексі з іншими заходами, спрямованими на поліпшення контролю сечовипускання . Засоби захисту при нетриманні також рекомендується використовувати при неефективності інших видів лікування .

М'язи тазового дна

М'язи тазового дна (або діафрагма таза) - це група м'язів , що утворює дно між ногами. Вони розташовуються між лобкової кісткою ( спереду) і підставою хребта ( ззаду). Ослаблення цих м'язів може привести до нетримання сечі, а при ураженні м'язи, що закриває анальний отвір, до нетримання калу.

Нетримання

Нетримання визначається як скарга на мимовільне виділення сечі.

Нетримання при переповненні сечового міхура

Якщо у вас виникає постійне або періодичне підтікання сечі, ймовірно, ви зіткнулися з нетриманням при переповненні сечового міхура. Як правило, причина полягає в перешкоді потоку сечі , через яку сечовий міхур переповнюється, внаслідок чого починається підтікання

Передміхурова залоза

Орган у чоловіків, розташований в основі сечового міхура. Передміхурова залоза виробляє еякуляційну рідину. Найчастіше передміхурова залоза починає збільшуватися в розмірі у чоловіків літнього віку і може блокувати сечовипускальний канал. Симптомом є слабкий потік сечі - важке або неповне випорожнення сечового міхура.

Підтікання після завершення сечовипускання

У цьому випадку після закінчення сечовипускання підтікає кілька крапель сечі, навіть якщо ви їх ретельно струсили. Існує два типи підтікання : після завершення сечовипускання і залишкове підтікання. Підтікання відбувається через неповне випорожнення сечового міхура в процесі сечовипускання. Замість повного спорожнення сеча накопичується в сечівнику.

Підтікання після завершення сечовипускання

Підтікання після завершення сечовипускання – це стан, при якому сечовий міхур повністю не спорожнюється, і підтікання триває після завершення сечовипускання. Цей стан часто зустрічається у чоловіків з аденомою передміхурової залози або слабкими м'язами тазового дна.

Порушення роботи сечового міхура

Термін « порушення роботи сечового міхура », як правило, використовується як синонім нетримання і означає мимовільне сечовипускання. Незважаючи на його широке використання, термін « порушення роботи сечового міхура », не є коректним з медичної точки зору, так як причина нетримання, як правило, є не в самому сечовому міхурі, а в нижніх сечовивідних шляхах.

Сечовипускання

Процес випорожнення сечового міхура (виведення сечі з організму).

Стресове нетримання

Стресове нетримання відноситься до скарг на підтікання при фізичному навантаженні, чханні або кашлі. Сфінктер або м'язи тазового дня і зв'язки, що підтримують сечовий міхур, ослаблені і не можуть утримувати сечу .

Виконуйте вправи для того, щоб відновити контроль

Дізнайтеся, які вправи потрібно виконувати для того, щоб відновити контроль.

Вправи, які допоможуть тримати нетримання під контролем

What are cookies?

Lorem ipsum dolor sit amet lorem ipsum dolor sit amet lorem ipsum dolor sit amet.