Мова
RU | UK |

Що являє собою відновлювана енергія, і навіщо компанія TENA її використовуватиме?

«Використання електроенергії, отриманої з відновлюваних джерел, скорочує кількість викидів вуглецю й допомагає сповільнити кліматичні зміни — одну з найсерйозніших глобальних проблем на сьогодні. Відновлювана енергія зменшує вуглецевий слід нашої продукції та є невід'ємною частиною нашого сталого розвитку екологічної безпеки», —

Аксель Теґерстроöм Ед, директор з екологічної безпеки, , Essity Global Brand, відділ інновацій та сталого розвитку

Уся справа в джерелі.

Відновлювана — або чиста — енергія отримується з природних джерел, які не призводять до виділення вуглецю та досить швидко відновлюються. Наприклад, сонячне світло та вітер є на нашій планеті постійно, хоч їхня інтенсивність і залежать від часу, місця чи погоди.  
 
Коли йдеться про захист довкілля, відновлювані джерела енергії є значно ефективнішими, ніж традиційні, оскільки такий спосіб виробництва енергії сприяє зменшенню викидів парникових газів та забруднення атмосфери. Відновлювана електроенергія — це енергія, що видобувається з відновлюваних джерел і використовується для живлення житлових будинків та підприємств. 

То про які саме джерела йдеться?

СОНЦЕ — найпоширенішим джерелом відновлюваної енергії є світло та тепло, що виділяються сонцем. Її можна отримувати за допомогою цілого ряду технологій, які постійно вдосконалюються. Кількість сонячної енергії, яку можна акумулювати на планеті Земля, значно перевищує поточне споживання енергії людством та може легко задовольнити будь-які наші енергетичні потреби. 
 
ВІТЕР — для перетворення кінетичної енергії вітру в електричну використовуються потужні вітрогенератори. Лопаті вітрогенератора обертають внутрішній вал, який приводить в дію весь механізм, збільшуючи швидкість обертання й таким чином забезпечуючи живлення генератора, що виробляє електроенергію. 
 
ГІДРОЕНЕРГЕТИКА — як і вітер, вода є одним із найстаріших і найпоширеніших джерел чистої енергії у світі. Для виробництва енергії тут також використовуються турбіни, та обертає їх не вітер, а сила руху води. Гідроенергетичні турбіни вбудовані в дамби або розміщуються під водоспадами, що дозволяє їм використовувати природну силу водяних потоків. 
 
БІОМАСА — енергетична сировина біомаси отримується від живих істот. Найбільш поширеною сировиною є дерево, рослини та відходи. Насамперед ми завжди переробляємо будь-яку біомасу в матеріали, придатні для виробництва нашої продукції. У тих випадках, коли це неможливо, біомаса використовується для вироблення енергії. 
 
ГЕОТЕРМАЛЬНА ЕНЕРГІЯ — це тепло, яке постійно виділяє наша планета як за рахунок високої температури свого ядра, так і завдяки радіоактивному розпаду мінералів. Цю енергію можна видобувати практично в будь-якій точці планети, однак найбільш ефективними є місця, в яких тепло знаходиться найближче до земної поверхні, як-от регіони з вулканічною активністю чи природні термальні джерела. 

Що таке атомна енергетика, і чому вона не вважається чистою?

Ядерна енергія утворюється внаслідок розщеплення атомів, а потім за допомогою пари величезна кількість утвореної енергії перетворюється в електричну енергію. Це досить тривалий і ризикований процес, що проводиться на атомних електростанціях, розміщених по всьому світу. 
 
Деякі фахівці в галузі енергетики переконані, що через низькі викиди вуглецю ядерну енергію можна вважати відновлюваною. Однак для добування атомної енергії потрібен уран — важкий метал, запаси якого будуть з часом вичерпані (хоч це може може статися й через сотні років).  
 
Крім того, хоч ядерна енергія й не призводить до викидів парникових газів, внаслідок її виробництва утворюються вкрай небезпечні для живих організмів відходи, які потім необхідно безпечно зберігати протягом кількох тисяч років. 

Використання відновлюваної енергії TENA

У TENA ми постійно відкриваємо та впроваджуємо нове. Знаходимо нові способи поліпшити життя людей і при цьому зменшити вуглецевий слід наших продуктів.  
 
Починаючи з 2008 року ми зменшили його в Європі на 11–33% для різних категорій продуктів. Використовуючи виключно 100%-відновлювану електроенергію на всіх наших європейських виробничих потужностях1, ми поліпшимо цей показник ще на 6%2. І це буде ще один крок на шляху до досягнення амбіційної мети — скоротити наш вуглецевий слід на 50% в Європі до 2030 року. 
 
І звісно, що вся придбана нами електроенергія на 100% сертифікована як відновлювана електроенергія за Європейською системою сертифікації електроенергії (European Electricity Certificate System, EECS), що гарантує екологічність її походження. Крім того, ми сертифікуємо нашу сировину за системами FSC та PEFC, аби забезпечити дотримання найвищих стандартів відповідального використання лісових ресурсів. 
 
Ми прагнемо створювати продукти, здатні допомогти Вам жити з низькими викидами вуглецю, не жертвуючи своїм благополуччям або добробутом Ваших близьких людей. І ми рухаємося до поставленої мети. Крок за кроком.