Здається, ви знаходитеся в <country>

Перейдіть на сайт TENA для вашої країни, щоб ознайомитися з актуальною інформацією.

Мова
RU | UK |

Розуміння нетримання сечі в дорослих


Термін «нетримання сечі» включає в себе всі мимовільні підтікання сечі. Є декілька типів нетримання сечі, наприклад: стресове нетримання сечі, змішане нетримання сечі, невідкладне нетримання сечі тощо.

Літня пара сидить на дивані


Нетримання буває різним, і причини нетримання в чоловіків, у жінок, у літніх людей та в дітей також різні. Ступінь мимовільного підтікання сечі також різниться. Лікар може поставити точніший діагноз на основі типу, частоти й ступеня нетримання сечі. Тож якщо ви стикнулися з підтіканням сечі, «слабкістю сечового міхура» або іншими станами сечового міхура, вам слід звернутися до лікаря.


Різні види нетримання в дорослих

Стресове нетримання сечі означає, що підтікання сечі трапляється, коли ви напружуєтеся, наприклад під час кашляння, чхання або сміху. Це найрозповсюдженіший тип серед жінок, проте він рідко зустрічається в чоловіків.
 
Невідкладне нетримання сечі пов'язане з необхідністю спорожнення сечового міхура. Об'єм підтікання може бути різним — від декількох крапель до спорожнення сечового міхура. Причини такого типу нетримання також можуть бути різними, наприклад: збільшення простати, інфекція сечовивідних шляхів або ж просто надмірне вживання рідини. Тому для правильного лікування важливо дізнатися точний діагноз.
 
Змішане нетримання сечі є поєднанням стресового нетримання й невідкладного нетримання. Це означає, що протікання сечі пов'язане як з необхідністю спорожнення сечового міхура, так і з напруженням.
 
Нетримання внаслідок переповнення сечового міхура виникає тоді, коли сечовий міхур не може повністю випорожнитися, а потім заповнюється залишковою сечею. Найрозповсюдженішою причиною такого нетримання є обструкція в зоні уретрі, наприклад через збільшення простати. М'язи сечового міхура, які не можуть скорочуватися для спорожнення, також можуть бути причиною нетримання. Іноді підтікання може бути пов'язане, наприклад, з діабетичною невропатією. 
 
Нейрогенний сечовий міхур є станом, спричиненим ушкодженням головного чи спинного мозку або нервів. Нейрогенний сечовий міхур може зустрічатися в пацієнтів, які страждають від ушкоджень унаслідок травми, інсульту, множинного склерозу й хвороби Паркінсона. 
 
Підтікання після завершення сечовипускання — це мимовільне сечовипускання після спорожнення сечового міхура. Це відбувається через залишок сечі в уретрі. Такий стан частіше зустрічається в чоловіків, й іноді його можна уникнути шляхом натискання на промежину в напрямку вперед для видалення залишкової сечі. З таким типом нетримання також стикаються й жінки з недостатньою підтримкою уретри м'язами.
 
Функціональне нетримання сечі означає, що ви не можете дістатися до вбиральні своєчасно через обмеження рухливості. Вади зору, зниження когнітивних функцій та рівня рухливості можуть призводити до функціонального нетримання сечі.
 

What are cookies?

Lorem ipsum dolor sit amet lorem ipsum dolor sit amet lorem ipsum dolor sit amet.