Мова
ru | uk |

8 простих кроків до великих змін

Бажаєте зробити свій побут більш екологічним, але не знаєте, з чого розпочати? Ми підготували 8 простих дій, які дозволять суттєво скоротити Ваш вуглецевий слід і зменшити витрати на електроенергію. Значення має кожна дрібниця.  
Чисте зоряне небо видніється з-за рогу будинку

Порада 1

Використовуйте світлодіодні лампи замість ламп розжарення.

Світлодіодні лампи не містять ртуті та мають набагато менший вплив на довкілля, ніж лампи розжарення. І саме тому світлодіодні джерела світла служать у 25 разів довше, допомагаючи заощаджувати як саму електроенергію, так і кошти, які Ви на неї витрачаєте. 
Чорна пральна машина та кошик для брудної білизни.

Порада 2

Змініть налаштування пральної машини.

Дочекайтеся, доки не назбирається брудної білизни достатньо для повного завантаження пральної машини, а потім увімкніть режим холодного прання, навіть якщо на ярлику вказана інша температура. Це дозволить подовжити строк служби одягу та зберегти насиченість кольорів, а також заощадити ту електроенергію, що інакше витратилася б на нагрівання води. Якщо прати кожні 4 цикли з 5 у холодній воді, кількість викидів вуглецю на рік стане ще меншою. 
Випраний одяг розвішений для висушування

Порада 3

Не користуйтеся сушаркою.

Якщо можливо, висушуйте одяг традиційним шляхом, а не в сушарці. Це допоможе не лише заощадити електроенергію, а й подовжити час служби Вашого одягу.  
Непідключений зарядний пристрій на шкіряній поверхні

Порада 4

Вимикайте вилки із розеток, коли Ви ними не користуєтеся.

Пристрої, підключені до мережі, навіть у вимкненому стані можуть споживати до 10% від електроенергії, що використовується у Вашому помешканні. Значення має навіть найменша дрібниця — тож відключіть від розеток усе зайве. 
 Крупний план людини у в'язаному светрі, що тримає чашку двома руками.

Порада 5

Перш ніж увімкнути обігрівач, надіньте светр.

Кожен крок має значення. Просто, але правдиво. Одягайтесь тепліше та заощаджуйте енергію замість того, щоб включати термостат (обігрівач).
Вікно на червоному фасаді будинку.

Порада 6

Ущільнюйте окна і двері.

Перевірте всі вікна й двері на наявність протягів. Ущільнюючи протяги по стиках і швах, Ви і заощаджуєте енергію і допомагаєте своїй домівці ефективніше утримувати тепло. 
Крупний план рук людини, що друкують на ноутбуці.

Порада 7

Налаштуйте споживання електроенергії.

Встановіть спеціальний режим енергозбереження на всіх Ваших пристроях — ноутбуках, планшетах тощо. Цей крок може здатися дрібницею, але, не витрачаючи зайву енергію, можна знизити витрату заряду батареї і продовжити термін її служби. Кожен крок, навіть найменший, на рахунку.
Два вітрогенератори на вершині зеленого пагорба, хмари та сонячне світло вдалині.

Порада 8

Використовуйте відновлювальні джерела енергії.

Якщо Ви цього ще не зробили, то перехід на відновлювані джерела електроенергії — це саме той крок, що дозволить Вам суттєво зменшити свій вуглецевий слід. Для цього Ви можете звернутися за консультацією до свого постачальника електроенергії або ж самостійно відшукати веб-сайти, на яких порівнюються умови співпраці з різними постачальниками.