Мова
RU | UK |

Види та причини

Існує велика кількість причин нетримання. Визначення виду і причини нетримання допоможе вам підібрати правильне лікування.

Ви не самотні

З нетриманням стикається кожен четвертий чоловік *, тому це дуже поширене явище. Як правило, воно відбувається у різних чоловіків по-різному, але незалежно від того, чи йде мова про декілька крапель або про більш інтенсивні виділення, ви повинні знати, що існують способи, які допоможуть вам вирішити проблему нетримання.

* За результатами дослідження, проведеного компанією SCA ( ЕсСіЕй ) в 2012 році, за участю чоловіків у віці старше 40 років у США, Великобританії, Німеччини, Італії, Росії та Мексиці. Неопубліковані дані.

Відгуки

Мені важливо було знати, що я не один такий.

Юрій

53 роки

Які причини нетримання ?

Для ефективної роботи сечовидільної системи потрібно злагоджена робота мозку, м'язів і нервів, щоб утримувати сечу в сечовому міхурі і не випускати її передчасно. Однак у цей процес можуть втручатися багато факторів

Найпоширеніші причини нетримання:

  • лікарські препарати , наприклад , діуретики, можуть збільшувати ризик нетримання;
  • інфекції сечовивідних шляхів;
  • тимчасове ослаблення м'язів після операції на передміхуровій залозі.
  • Зміна розміру передміхурової залози , наприклад, набряк, може перешкоджати проходженню сечі.
  • Надмірна вага чинить надмірний тиск на м'язи черевного преса і м'язи тазу , що може провокувати нетримання .
  • Діабет або нейродегенеративні захворювання (наприклад, хвороба Альцгеймера).

Як вибачите, нетримання можуть провокувати різні фактори . Отже, важливо правильно проаналізувати вашу конкретну ситуацію, щоб підібрати ефективне лікування. Це означає, що необхідна належна діагностика.

Поширені види нетримання

Імперативне нетримання

Імперативне нетримання (також відоме як «гіперактивний сечовий міхур») — найпоширеніший вид нетримання. При імперативному нетриманні ви відчуваєте раптовий позив до сечовипускання, який ви не можете стримувати. У цьому випадку відвідуєте туалет частіше, ніж 4-8 разів на день, а також кілька разів вночі. Такий вид нетримання найчастіше пов'язаний з аденомою передміхурової залози або є наслідком операції на передміхуровій залозі .

Стресове нетримання

Якщо при кашлі, чханні, сміху або при підйомі важких предметів у вас з’являється нетримання, то, швидше за все, ви маєте справу зі стресовим нетриманням. Цей стан зустрічається переважно у чоловіків після оперативного втручання на передміхуровій залозі .

Підтікання після завершення сечовипускання

У цьому випадку після відвідування туалету підтікає кілька крапель сечі, навіть якщо ви ретельно їх струсили . Існує два типи підтікання: після завершення сечовипускання і залишкове підтікання . Підтікання відбувається через неповне випорожнення сечового міхура під час сечовипускання. Замість повного спорожнення сеча накопичується в сечівнику. Найпоширенішою причиною підтікання є аденома передміхурової залози або ослаблені м'язи тазового дна.

Нетримання при переповненні сечового міхура

Якщо у вас постійне або періодичне підтікання сечі, ймовірно, ви маєте справу з нетриманням при переповненні сечового міхура. Зазвичай таке нетримання виникає внаслідок якоїсь перешкоди для потоку сечі, через що сечовий міхур переповнюється, внаслідок чого виникає підтікання.