Мова
RU | UK |

Нетримання - Вступ

Кожний четвертий чоловік старше 40 років стикається з нетриманням* . Перший крок до вирішення проблеми - дізнатися, як і чому відбувається нетримання.

Кожний четвертий чоловік старше 40 років стикається з нетриманням * .

Найпоширеніші види нетримання.

Існують різні види нетримання, але найпоширенішими є імперативне нетримання і підтікання після завершення сечовипускання. Досить часто ми маємо справу з комбінацією цих двох видів. Іншими видами нетримання є нетримання при переповненні сечового міхура (підтікання при повному сечовому міхурі, яке часто викликає проблеми з передміхурової залозою) і стресове нетримання. Щоб визначити ваш вид нетримання обов'язково проконсультуйтеся з лікарем , який підбере лікування,яке буде необхідне у вашому випадку. Консультація лікаря також допоможе виключити інші захворювання, які можуть бути причиною нетримання.

Імперативне нетримання

Імперативне нетримання означає несподіваний позив і мимовільне сечовипускання. Цей стан може бути спричинений різними факторами. Однією з основних причин є гіперактивність і мимовільне стискання м'язів – стискачів сфінктера. В результаті цього, в мозок надходять імпульси, що провокують позиви до сечовипускання, коли ви насправді цього не хочете . У деяких випадках причиною може бути роздратування сечового міхура, спричинене інфекцією або каменями в нирках . Також цей стан може стати результатом ускладнення неврологічних захворювань або захворювань мозку (інсульту, хвороби Паркінсона або розсіяного склерозу).

Стресове нетримання

Стресове нетримання виникає в результаті зусиль або напруги сечового міхура (при кашлі, сміху або чханні). Сфінктер або м'язи тазового дна і зв'язки, що підтримують сечовий міхур, ослаблені, щоб утримувати сечу. Такий вид нетримання, в основному, виникає у жінок, але у чоловіків такий стан може також з’явитися після оперативного втручання на передміхуровій залозі.

Яким чином можна покращити ситуацію?

Існують різні способи поліпшити контроль за роботою сечового міхура. Наприклад, можна виконувати вправи для зміцнення м'язів тазового дна і внести певні зміни в ваш спосіб життя. Обов'язково проконсультуйтеся з лікарем, щоб підібрати найбільш ефективне лікування.

Дізнайтеся більше про спеціальні вправи і ознайомтеся з нашими порадами та рекомендаціями на наступних сторінках.


* За результатами досліджень, проведених SCA в 2012 році, за участю чоловіків у віці старше 40 років у США, Великобританії, Німеччини, Італії, Росії та Мексиці. Неопубліковані дані.

Статті по темі

Нетримання - Вступ

Кожний четвертий чоловік старше 40 років стикається з нетриманням* . Перший крок до вирішення проблеми - дізнатися, як і чому відбувається нетримання.

Вправи для зміцнення м'язів тазового дна

Поліпшити контроль роботи сечового міхура можна, виконуючи правильні вправи. Вправи для зміцнення м'язів тазового дн , також відомі як вправи Кегеля, допоможуть вам запобігти або зменшити нетримання і поліпшити контроль над сечовипусканням.