Види нетримання сечі

В залежності від причини, нетримання може проявлятися по-різному. Яким би не був вид нетримання у близької людини, важливо пам’ятати, що за допомогою правильно підібраної продукції з ним можна успішно впоратися. Найпоширенішими видами є стресове та ургентне нетримання, також доволі часто спостерігається їх поєднання. Наведені нижче питання допоможуть визначити вид нетримання.

Людина, яку Ви доглядаєте, недієздатна чи не може дійти до туалету?

Функціональне нетримання — нездатність дійти до туалету завчасно через порушення функцій руху чи розумові хвороби, наприклад, деменції чи хвороби Альцгеймера. Якщо близька людина прикута до ліжка, пересувається за допомогою інвалідного візка, чи просто не може пересуватися без сторонньої допомого, в неї, можливо, функціональне нетримання, що є дуже поширеним.

Пошкодження нервової системи?

Певні медичні захворювання, наприклад хвороба Альцгеймера, хвороба Паркінсона, інсульт, діабет чи розсіяний склероз, можуть спричинити неврологічні розлади роботи сечового міхура. В цьому випадку мозок не сприймає сигнали про необхідність сечовипускання переважним чином через пошкодження нервової системи після травми чи захворювання.

Раптові протікання можуть бути спричинені фізичним навантаженням?

Стресове нетримання сечі виникає тоді, коли сечовий міхур раптово випускає сечу через тиск при фізичному навантаженні, наприклад, внаслідок сміху, чхання, кашлю, підйому важких речей чи тренувань. Кількість виділень зазвичай невелика, але в деяких випадках вони можуть бути значними. Цей вид нетримання є найпоширенішим серед жінок.

Чи є в пацієнта неконтрольовані потяги до сечовипускання?

Скоріш за все, це ургентне нетримання сечі. Ургентне нетримання – це стан, коли сечовий міхур намагається випустити сечу, не дивлячись на зусилля припинити сечовипускання. Відсутня координація між сигналами, які подає мозок сечовому міхуру, і скороченням м'язів сечового міхура. Це може призвести до виділення сечі у великій кількості, та збільшити частотність сечовипускання. Цей вид  нетримання є найпоширенішим серед чоловіків, і зазвичай пов'язаний з збільшенням передміхурової залози чи операції на передміхуровій залозі. Однак, він також є доволі поширеним серед жінок.

У пацієнта спостерігається декілька видів нетримання?

Змішане нетримання — це сукупність декількох видів нетримання. В деяких людей, наприклад, спостерігається комбінація стресового та ургентного нетримання.

У пацієнта крапельні виділення після сечовипускання?

Нетримання при переповненні сечового міхура виникає у чоловіків, коли сечовий міхур не спорожнюється повністю, і сеча накопичується в сечовипускальному каналі пеніса, і починає капати назовні. Зазвичай це може бути спричинено непрохідністю, наприклад, ректальними ущільненнями, збільшенням передміхурової залози (гіперплазія передміхурової залози), розладами нервової системи чи аномаліями уретри.

 

У пацієнта нетримання кала?

Нетримання кала – мимовільне виділення калових мас. Серед причин нетримання кала виокремлюють запори чи діарею, пошкодження анального сфінктеру чи прямої кишки, порушення роботи кишечника чи м'язів тазового дна.

Якщо Ваша близька людина страждає на нетримання кала, слід проконсультуватися з лікарем щодо лікування та регулювання цього процесу.

Тепер Ви знаєте все про  симптоми. Якщо бажаєте дізнатися, що можна зробити для покращення життя близької людини, а також почути практичні поради від інших людей, що доглядають хворих, відвідайте розділ Що можна зробити?

Якщо, на Вашу думку, жодний з наведених симптомів не відповідає ознакам, присутнім у Вашої близької людини, ми радимо звернутися до спеціаліста за консультацією.

Дізнайтеся більше про види нетримання в статтях:

Нічне нетримання

Денне нетримання

Вікове нетримання