Причини нетримання у жінок

Послаблення м'язів тазового дна

Сечовий міхур та сечопровідний канал утримуються на місці групою м'язів (м'язи тазового дна). Ці м'язи також утримують сечовий міхур закритим. Послаблення м'язів із віком є природнім. Кожного разу, коли вони втрачають свою еластичність, навіть такі дії як сміх, кашель, біг можуть викликати протікання. Це найпоширеніша причина порушення роботи сечового міхура.

Втрата здібності рухатися

Це одна з найпоширеніших причин нетримання у жінок, яка може завадити їм вчасно реагувати на потреби сечового міхура.
Але якщо Ви доглядаєте жінку, що страждає на розумову хворобу, вона може просто не розуміти необхідності сечовипускання чи дефекації, або через хвороби може не реагувати на ці сигнали.

Розумові хвороби

Певні хвороби, особливо ті, що впливають на нервову систему – хвороби Альцгеймера, Паркінсона, деменція, розсіяний склероз чи пошкодження головного мозку – можуть стати причиною нетримання. Воно виникає внаслідок пошкодження нервових шляхів головного мозку. Це може призвести або до гіперактивності сечового міхура (частого та багаторазового сечовипускання), або до його недостатньої активності (неефективному спустошенню сечового міхура, що призводить до протікань). Це також може призвести до нетримання калу. Діабет чи інсульт можуть також призвести до проблеми нетримання.

Побічний ефект від прийому лікарських препаратів

Нетримання у жінок може бути спричинене побічним ефектом від прийому певної групи лікарських препаратів. Якщо близька людина нещодавно почала приймати чи змінила лікарські препарати, і це співпало з появою нетримання, слід записатися на прийом до лікаря. Іноді можна зменшити дозування, або навіть припинити прийом цих ліків, а також замінити їх на інші препарати.

Інфекції сечових шляхів

Інфекції сечових шляхів можуть призвести до надчутливості сечового міхура. Серед симптомів цього захворювання вирізняють різкі потяги до сечовипускання, підвищену частоту сечовипускання вдень та вночі  та неспроможність вчасно дістатися туалету.  

Запори

Запори є однією з найпоширеніших причин нетримання калу. При хронічних запорах може трапитися переповнення прямої кишки твердими каловими масами, і їх виведення буде ускладненим. В результаті, м'язи прямої кишки та кишечник розтягуються та слабшають. Рідкі калові маси можуть обходити тверді калові маси і витікати, спричиняючи нетримання калу.

Пост-клімактеричний період

Будь-які м'язи з часом слабшають, а після клімаксу нестача естрогену особливо впливає на черевні м'язи. В результаті, сечовий міхур змінює своє положення, і робота м'язів вздовж сечовивідних шляхів стає менш ефективною.

Зайва вага

Якщо людина, яку Ви доглядаєте, має зайву вагу, вона також здійснює додатковий тиск на черевні та тазові м'язи, що призводить до протікань.

Паління

Кашель людини, яка палить, може бути однією з причин, що зумовлюють протікання, в основному, через частоту та силу кожного наступного приступу кашлю. Іншим фактором для людей, які палять, є підвищений ризик хвороб, що пов'язані із порушенням кровообігу, та відповідне призначення діуретинів, які, в свою чергу, збільшують вірогідність   протікання.

Якщо Ви доглядаєте дитину

В цьому випадку ознайомтесь з  розділом для дітей, де можна отримати інформацію про специфічні причини нетримання в дітей.