Причини нетримання у чоловіків

Збільшення передміхурової залози

Найпоширенішим видом порушення функціонування сечового міхура у чоловіків є постійні крапельні виділення. Часто це трапляється через збільшення передміхурової залози, що перешкоджає проходженню сечі під час сечовипускання. Як результат, сечовий міхур спустошується не повністю. Збільшення передміхурової залози може також призвести до ургентного нетримання сечі або «раптової необхідності сходити в туалет».

Хірургічна операція на передміхуровій залозі може, в свою чергу, стати причиною тимчасового порушення роботи м'язів, що призводить до стресового нетримання – мимовільного сечовипускання при сміху, кашлі чи фізичних діях. В деяких випадках, пошкодження нервів чи м'язів під час операції може стати постійною проблемою.

Недієздатність

Іноді, неспроможність людини ходити через фізичну травму чи вікові зміни ускладнює процес своєчасної реакції на сигнали, що поступають від сечового міхура чи кишечника.

Хвороби

Певні медичні хвороби, особливо ті, що впливають на мозкову чи нервову системи – хвороби Альцгеймера, Паркінсона, деменція, розсіяний склероз чи пошкодження головного мозку – можуть стати причиною нетримання. Воно виникане внаслідок пошкодження нервових шляхів головного мозку. Це може призвести або до гіперактивності сечового міхура (частого та багаторазового сечовипускання), або до його недостатньої активності (неефективного спустошення сечового міхура, що призводить до протікань). Це також може викликати нетримання калу. Діабет та інсульт також можуть призвести до нетримання.

Прийом лікарських препаратів

Нетримання у чоловіків може бути побічним ефектом вживання певних лікарських препаратів. Якщо близька людина нещодавно почала приймати чи змінила лікарські препарати, і це співпало з появленням нетримання, слід записатися на прийом до лікаря. Іноді можна зменшити дозування, або навіть припинити прийом цих ліків, а також замінити їх на інші лікарські препарати.

Інфекції сечових шляхів

Інфекції сечових шляхів можуть призвести до гіперчутливості сечового міхура. Серед симптомів цього захворювання вирізняють різкі потяги до сечовипускання, підвищену частоту сечовипускання вдень та вночі  та неспроможність завчасно дістатися туалету.

Запори

Запори є однією з найпоширеніших причин нетримання калу. При хронічних запорах може трапитися переповнення прямої кишки твердими каловими масами, і їх виведення буде ускладненим. В результаті, м'язи прямої кишки та кишечник розтягуються та слабшають. Рідкі калові маси можуть обходити тверді калові маси і витікати, викликаючи нетримання кала.

Послаблення м'язів тазового дна

Сечовий міхур та сечовипускальний канал утримуються на місці групою м'язів (м'язи тазового дна). Ці м'язи також утримують сечовий міхур закритим. Послаблення м'язів є природним явищем, яке трапляється з віком. Коли м'язи слабшають та втрачають еластичність, навіть звичайні речі, наприклад кашель, можуть призвести до протікання.

Зайва вага

Якщо людина, яку Ви доглядаєте, має зайву вагу, вона також здійснює додатковий тиск на черевні м'язи та м'язи тазового дна, що призводить до протікань.

Паління

Кашель людини, яка палить, може бути однією з причин протікань, в основному, через частоту та силу кожного наступного приступу кашлю. Іншим фактором для людей, які палять, є підвищений ризик хвороб, пов'язаних із порушенням кровообігу та відповідне призначення діуретинів, які, в свою чергу, збільшують вірогідність нетримання.