Фізично дієздатні пацієнти з розумовою хворобою

Намагайтеся зберігати спокій

Якщо у близької людини розумова хвороба, наприклад, деменція чи ураження нервової системи, і через це вона не усвідомлює потребу ходити до туалету, мимовільне сечовипускання пригнічуватиме її. Якщо Ви потурбуєтесь про те, щоб кожне мимовільне сечовипускання проходило швидко, непомітно, не знижуючи почуття самоповаги та гідності, це допоможе зробити ситуацію менш драматичною.

Забезпечте близьку людину надійними засобами захисту при нетриманні

Правильний вибір засобів захисту при нетриманні забезпечить надійне поглинання та нейтралізацію запаху. При цьому будуть захищені одяг Вашої близької людини та  почуття власної гідності. Засоби захисту при нетриманні для чоловіків та жінок відрізняються за розмірами та рівнем поглинання. Вважається, що засоби захисту, які одягаються як білизна (поглинаючі труси), є більш оптимальними для людей, що страждають на психо-неврологічні хвороби, з огляду на те, що це допомагає їм поводитися більш «природно». Для отримання додаткової інформації про засоби захисту при нетриманні відвідайте розділ Продукція.

Пити звичну кількість рідини

Близька людина може спробувати пити менше, але сеча стане більш концентрованою, буде подразнювати сечовий міхур, що призведе до більшої активності останнього. Рідини має бути достатньо, щоб сеча зберігала здоровий блідо-жовтий колір. Легко здогадатися, що споживання занадто великої кількості рідини збільшить потяг до сечовипускання, тому намагайтеся підтримувати здоровий баланс. Звісно, не  обмежуйте близьку людину в задоволеннях, але знайте, що кофеїн, алкоголь та газовані напої є сечогінними засобами, і вона буде змушена частіше ходити до туалету.

Регулярні відвідування туалету допоможуть зменшити кількість мимовільного сечовипускання.

Якщо близька людина забуває про необхідність ходити до туалету, намагайтеся регулярно нагадувати їй про це протягом дня, а також перед сном. В залежності від розумового стану хворого Вам може знадобитися водити його до туалету, а хворому краще  носити одяг, що легко знімається, наприклад, широку спідницю чи брюки на зав’язках, що також дозволяє полегшити процес.

Зміна одягу та гігієна

Близька людина може відчувати дискофморт від мимовільного сечовипускання. Вона може  бути здатною самостійно переодягатися, але в тойже час потребувати  допомоги. Переконайтеся, що вона може легко дістати нові засоби захисту в туалеті, і що в контейнера для використаних засобів гігієни є кришка. Використання поглинаючих трусів, які розриваються з боків, дозволить швидко переодягатися. За допомогою вологих серветок буде легше підтримувати гігієну шкіри, до того ж, вони м’якіші для шкіри, аніж туалетний папір.

Догляд за шкірою

Сеча може подразнювати шкіру, а в людей похилого віку шкіра може бути особливо чутлива. Засоби захисту з високим ступенем поглинання, що забезпечують швидке поглинання і не дозволяють рідині залишатися на шкірі, навіть, якщо людина сидить чи лежить, допоможуть зменшити ризик виникнення подразненнь. Якщо Ви занепокоєні чутливістю шкіри близької людини, відвідайте розділ  "Підбір засобів захисту", що розроблені з метою зменшення подразнення шкіри.

Встановіть режим для себе та близької людини

Люди з поганою пам'яттю чи розумовими розладами мають схильність відчувати себе більш безпечно, коли вони дотримуються розпорядку дня. Іноді це допомагає скоротити кількість мимовільних сечовипусканнь людям, які можуть самостійно ходити до туалету. Тому слід встановити певний режим харчування, відвідання туалету, відпочинку та дозвілля, наприклад, прогулянки чи перегляду телевізора. Коли близька людина не може знаходитися наодинці, попросіть інших людей про допомогу. Навіть, якщо людина, яку Ви доглядаєте, мало чим займається протягом дня, режим може допомогти їй зменшити кількість мимовільних сечовипускань.