Самостійні пацієнти

Звичайно, спочатку  Вашу близьку людину може бентежити ситуація мимовільного сечовипускання та втрати контролю над сечовим міхуром, але  не потрібно через цю причину уникати спілкування чи  припиняти діяльність. Говорячи з близькою людиною про цю ситуацію прямо та відверто, Ви допоможете їй збагнути, що нетримання не повинно радикально змінювати її життя. Використання правильно підібраної продукції та дотримання рекомендацій дозволить їй насолоджуватися життям без страху та сорому.

Запевніть її, що вона не єдина людина, що зіштовхнулась з нетриманням


Насправді, нетримання доволі поширене. Фактично, кожна третя жінка та кожний восьмий чоловік страждають на одну з форм нетримання впродовж життя. Існує багато причин нетримання, і воно може з'явитися як  у молодих, так і у літніх осіб.

Декілька простих змін в способі життя можуть позитивно вплинути та полегшити проблему порушення роботи сечового міхура.

Пити звичну кількість рідини

Близька людина може спробувати пити менше, але сеча стане більш концентрованою, буде подразнювати сечовий міхур, що призведе до більшої активності останнього. Рідини має бути достатньо, щоби сеча зберігала здоровий блідо-жовтий колір. Легко здогадатися, що споживання занадто великої кількості рідини збільшить потяг до сечовипускання, тому намагайтеся підтримувати здоровий баланс. Звісно, не  обмежуйте близьку людину в задоволеннях, але знайте, що кофеїн, алкоголь та газовані напої є сечогінними засобами, і вона буде змушена частіше ходити до туалету.

Створюйте сприятливу атмосферу

Ваша близька людина цінуватиме вільний доступ до туалету, коли вона завжди зможе швидко туди дістатися. Вона також зможе надавати перевагу одягу, який легше зняти, наприклад, широкі спідниці чи брюки на зав’язках. Корисно надати близькій людині окремий кошик для білизни, яку необхідно випрати. Вона зможе зберігати свою білизну в одному місці, і почувати себе більш впевнено. У ванній кімнаті чи спальні має стояти контейнер з кришкою, в який можна викидати використану продукцію. 

Прогулянки та поїздки

Переконайтеся, що в близької людини є запасні гігієнічні засоби та поліетиленовий пакет, куди можна помістити використані вироби. В потягах та літаках беріть місця,  які розташовані неподалік від  туалету, а при тривалих поїздках переконайтеся, що водії автомобілів чи автобусів зможуть зупинятися.

Вправи для зміцнення м'язів тазового дна

Якщо у близької людини стресове нетримання, їй буде корисно дізнатися, що контроль за роботою сечового міхура можна покращити за допомогою вправ для зміцнення м'язів тазового дна. У випадку стресового нетримання такий вид терапії зазвичай вважається основним. Завдяки вправам, до 70% випадків нетримання сечі легкого та середнього ступеня можна полегшити або навіть вилікувати. Для цього впродовж 3-6 місяців необхідно регулярно та правильно виконувати вправи для зміцнення м'язів тазового дна. Але пам’ятайте: не можна припиняти виконання вправ при досягненні перших позитивних результатів. Ці вправи допомагають відновити правильну роботу м'язів, що тримають уретру закритою. Ніколи не пізно почати виконувати вправи – навіть в 70 чи 80 років люди спроможні покращити своє самопочуття. Натисніть тут, щоб завантажити інструкцію для вправ на зміцнення м'язів тазового дна.

Медичні вироби

У разі, якщо фізіотерапія не допомагає, лікар може порадити інші варіанти лікування. Використання катетера зі змінним мішечком для накопичення рідини може стати тимчасовим заходом, якщо нетримання з'явилося внаслідок хірургічного втручання.

Серед засобів захисту найчастіше використовують вироби, що поглинають, для догляду при нетриманні.
Існують засоби захисту при легкому, середньому  та важкому ступені  нетримання у чоловіків та жінок. Вони відрізняються за розмірами, рівнем поглинання та видами у відповідності до різних вподобань та способу життя. Існують також засоби з нейтралізацією запаху, тому, коли до Вашої близької людини приходять друзі чи вона йде в гості, їй не доведетьсяя турбуватися про появу запаху чи плям.

Лікарські препарати та хірургічне втручання

У деяких країнах пацієнтам виписують певні препарати для лікування стресового нетримання, але бувають випадки, коли уролог чи урогінеколог можуть призначити хірургічне втручання. Для отримання детальної інформації з цих питань проконсультуйтеся з урологом.