Пацієнти з розумовим розладом та фізичною недієздатністю

Намагайтеся зберігати спокій

Багато речей залежатиме від ступеня фізичного та розумового захворювання Вашої близької людини. Ви можете доглядати пацієнта з дуже обмеженим усвідомленням нетримання, а якщо в неї розумова хвороба, наприклад, деменція, її сприйняття може бути неадекватним. Якщо Ви потурбуєтеся, щоб гігієнічні процедури проводилися швидко та непомітно, не принижуючи почуття самоповаги чи гідності, це допоможе зробити ситуацію менш драматичною.

Забезпечте близьку людину  надійними засобами захисту при нетриманні

Правильний добір засобів захисту при нетриманні забезпечить надійне поглинання та нейтралізацію запаху. При цьому будуть захищені одяг Вашої близької людини та  відчуття власної гідності. Засоби захисту при нетриманні для чоловіків та жінок відрізняються за розміром та рівнем поглинання.  Якщо близьку людину необхідно переодягати, коли вона лежить, існують спеціальні засоби, які допоможуть Вам обом полегшити цей процес. Підгузки TENA Flex спеціально розроблені для того, щоб можна було швидше переодягати хворих, прикутих до ліжка, і щоб люди, що здійснюють переодягання, отримували менше навантаження на спину.   Для отримання додаткової інформації відвідайте розділ Продукція.

Створюйте спільну сприятливу атмосферу

Якщо Ваша близька людина може дістатися ванної кімнати в інвалідному візку чи за допомогою пересувної рами, забезпечте вільний прохід до ванної кімнати. Хворому краще  носити  одяг, що легко знімається, наприклад, широку спідницю чи брюки на зав’язках, які також дозволяють полегшити цей процес.  У ванній кімнаті чи спальні має бути контейнер з кришкою, куди можна викидати використану гігієнічну продукцію. 

Зміна одягу та гігієна

Переконайтеся, що засоби захисту знаходяться в легкодоступному місці, і що в контейнера для використаної гігієнічної продукції є кришка.  За допомогою вологих серветок буде легше підтримувати гігієну шкіри, до того ж, вони м’якіші для шкіри, аніж туалетний папір.  Сеча може подразнювати шкіру, а в людей похилого віку шкіра може бути особливо чутливою. Засоби захисту з високим ступенем поглинання, що забезпечують швидке поглинання і не дозволяють рідині залишатися на шкірі, навіть, якщо людина сидить чи лежить, допоможуть зменшити ризик подразнення шкіри. Якщо Ви занепокоєні чутливістю шкіри близької людини, відвідайте розділ Продукція та ознайомтесь із засобами захисту, що розроблені з метою зменшення подразнення шкіри.

Пити звичну кількість рідини

Близька людина може спробувати пити менше, але сеча стане більш концентрованою, буде подразнювати сечовий міхур, і призведе до більшої активності останнього. Рідини має бути достатньо, щоб сеча зберігала здоровий блідо-жовтий колір. Легко здогадатися, що споживання занадто великої кількості рідини збільшить потяг до сечовипускання, тому намагайтеся підтримувати здоровий баланс. Звісно, не   обмежуйте близьку людину в задоволеннях, але знайте, що кофеїн, алкоголь та газовані напої є сечогінними засобами, і вона буде змушена частіше ходити до туалету.

Встановіть певний режим для себе та близької людини

Люди з розумовими розладами мають схильність почувати себе більш безпечно, коли вони дотримуються розпорядку дня. Розпорядок дня допоможе зменшити занепокоєння, якщо повсякденні справи виконуватимуться в той самий час день за днем, в однаковий спосіб, і навіть з однаковими словами. Тому намагайтеся скласти такий розпорядок, щоб пацієнт знав, коли очікувати на переодягання, прийом їжі, відпочинок і будь-які інші заняття. Намагайтеся залишити час і для себе, іноді покладаючись на іншу людину або членів родини, котрі так само слідуватимуть встановленому розпорядку.