Види порушення функціонування сечового міхура

Скільки води рекомендовано випивати щодня?Результати

Існує багато різних термінів, що використовуються для опису порушення функціонування сечового міхура. Наприклад: чутливість сечового міхура, гіперактивність сечового міхура, протікання. Окрім цього, існує ще декілька медичних термінів для опису різних видів порушення функціонування сечового міхура. Наведені нижче симптоми допоможуть при визначенні проблеми.   

У вас протікання під час кашлю, чхання, сміху, чи коли ви підіймаєте важкі речі?

Коли йдеться про нетримання сечі при навантаженні, використовують також термін «стресове навантаження». Це найпоширеніший вид порушення роботи сечового міхура, притаманний жінкам. Таке трапляється, коли м'язи тазового дна, що підтримують сечовий міхур, слабшають. Під час сміху чи кашлю тиск на сечовий міхур зростає, м'язи тазового дна не витримують такого навантаження, і більше не здатні утримувати всю сечу. Зазвичай в цьому випадку протікає лише невелика кількість, але іноді можливе протікання і більшої кількості сечі.
Жінки особливо схильні до стресового нетримання під час вагітності, після пологів, а також після 40 років. Однак кожна жінка будь-якого віку може зіштовхнутись з нетриманням. Насправді, кожна четверта жінка зазнає стресового нетримання в певні періоди життя, і близько 40% молодих жінок - під час занять спортом. В цьому випадку можуть допомогти вправи для зміцнення м'язів тазового дна. Додаткову інформацію про них можна знайти на сторінці Вправи.

У Вас виникають раптові потяги до спорожнення сечового міхура?

Тоді це ургентне нетримання, чи гіперактивність сечового міхура. При цьому, у Вас виникають раптові потяги до сечовипускання, і сечовий міхур мимоволі спорожнюється. Це відбувається за такий короткий час, що трапляються середні чи великі протікання. Спорожнення сечового міхура в людини відбувається від 4 до 8 разів на день, але, якщо є потреба в більш частому сечовипусканні, і доводиться прокидатися декілька разів за ніч, це може бути симптомом ургентного нетримання.

Точна причина такого виду порушення невідома, але є думка, що м'язи сечового міхура надсилають у мозок помилкові сигнали, вказуючи, що сечовий міхур заповнений  більшою кількістю рідини, ніж насправді. В деяких випадках можна "навчити" сечовий міхур. Поради з цього питання можна знайти на сторінц Поради та рекомендації. Більшості людей вдається впоратися з симптомами ургентного нетримання за допомогою урологічних прокладок чи поглинаючих трусів. Продукція TENA забезпечує комфорт та впевненість, тому вплив ургентного нетримання можна звести до мінімуму, та жити активним життям. Інформацію про продукцію та про те, як замовити безкоштовні зразки, можна знайти на сторінці Продукція.

У Вас різні симптоми?

У деяких жінок зустрічається змішане нетримання - поєднання стресового та ургентного нетримання. Якщо у Вас спостерігаються обидва види порушення функціонування сечового міхура  як правило, Ви маєте визначити, який з них домінує та необхідно зосередити увагу на симптомі, що проявляється найчастіше. Коли Ви зрозумієте, що досягли покращення, можете зосередитися на іншому симптомі.

У Вас фізичне чи розумове захворювання, яке не дозволяє своєчасно дістатися туалету?

Інший вид порушення функціонування сечового міхура  — це неспроможність своєчасно дійти до туалету через фізичне чи розумове захворювання. Цей вид відомий як функціональне нетримання. Захист та впевненість, які Ви отримаєте при користуванні продукцією TENA, дозволять зробити цей стан менш напруженим. Додаткові рекомендації можна знайти на сторінці Поради та рекомендації

У Вас неврологічне захворювання чи травма головного мозку?

Такі хвороби як хвороби Паркінсона, Альцгеймера, розчеплення хребетних дуг, розсіянний склероз, або випадкове пошкодження головного мозку можуть вплинути на спосіб взаємодії мозку та сечового міхура, що призводить до неспроможності контролювати спустошення сечового міхура чи неспроможності його повного спорожнення. Цей вид відомий як неврологічне порушення функціонування сечового міхура.

В разі, якщо запропонована інформація не допомогла визначити Ваш вид порушення функціонування сечового міхура, радимо звернутися до спеціаліста за індивідуальною консультацією.