Поради та рекомендації при порушенні функціонування сечового міхура

Декілька простих змін в стилі життя можуть справити позитивний вплив, та полегшити проблему порушення функціонування сечового міхура.

Допомога при стресовому нетриманні

 • Продовжуйте пити таку саму кількість рідини, як зазвичай

Якщо спробувати скоротити кількість рідини, що споживається, це може призвести до того, що сеча стане більш концентрованою, буде подразнювати сечовий міхур, і призведе до підвищеної активності останнього. Ми радимо споживати звичайну кількість рідини у відповідності до Вашої природної потреби. Цього має бути достатнім для того, щоб сеча зберігала здоровий блідо-жовтуватий колір. Як можна припустити, споживання занадто великої кількості рідини збільшить потяги до сечовипускання, тому намагайтеся підтримувати здоровий баланс.

 • Алкогольні та газовані напої

Порушення функціонування сечового міхура не має обмежувати Вас у задоволеннях! Однак, необхідно знати, що кофеїн, алкоголь та газовані напої є сечогінними засобами, і тому Вам доведеться частіше відвідувати туалет.
 • Контроль за вагою

Є зв'язок між зайвою вагою та нетриманням. Тому, якщо Ви бажаєте трохи схуднути, це могло б стати стимулом для початку.

 • Якщо Ви палите

Насправді, паління само собою не є причиною порушення функціонування сечового міхура, але кашель, що супроводжує паління, може спричинити тиск на сечовий міхур. Можливо, це ще одна причина замислитися над тим, щоб покинути палити?

 • Вправи для зміцнення м’язів тазового дна


Покращити контроль за функціонуванням сечового міхура можна за допомогою вправ для зміцненням м'язів тазового дна. При лікуванні стресового нетримання такий вид фізіотерапії зазвичай розглядається в першу чергу. Насправді, до 70% випадків нетримання сечі легкого та середнього ступенів можна полегшити або навіть вилікувати. Для цього, впродовж 3-6 місяців необхідно регулярно та правильно виконувати вправи для зміцнення м'язів тазового дна. Але пам’ятайте: при досягненні перших позитивних результатів, не слід переривати вправи. Ці вправи діють за рахунок відновлення контролю за роботою м'язів, котрі утримують сечовик закритим. Ніколи не пізно почати займатися цими вправами – навіть в 70 чи 80 років можна покращити стан свого здоров’я. Для ознайомлення з інструкцією у вправах на зміцнення м'язів тазового дна перейдіть на сторінку Вправи.

Спеціалісти можуть також порадити такі методи, як біологічний зворотній зв'язок та електростимуляція, які сприяють правильному виконанню вправ.

 • Медичне обладнання

Якщо фізіотерапія не допомагає, лікар може порекомендувати інші методи лікування. Використання катетера зі змінним мішечком для накопичення рідини може стати тимчасовою мірою в період післяопераційного відновлення.
При порушенні функціонування сечового міхура найчастіше використовують поглинаючі вироби для догляду при нетриманні. Вони спеціально призначені для забезпечення захисту від протікань і появи неприємного запаху, розрізняються за розміром та рівнем поглинання.

 • Лікарські препарати та хірургічне втручання

В деяких країнах пацієнтам призначають певні лікарські препарати для лікування стресового нетримання, а в деяких випадках уролог чи урогінеколог може призначити хірургічне втручання. Для отримання детальної інформації з цих питань проконсультуйтеся зі спеціалістом з лікування нетримання чи урологом.

Допомога при ургентному нетриманні

Іноді це називають гіперактивністю сечового міхура, котра виявляється у раптовій чи терміновій необхідності сечовипускання.
 • Зробіть своє життя спокійним

Коли раптово виникає потреба у сечовипусканні, Ви менш за все бажали б зіткнутися з перешкодою на шляху чи труднощами, що спричинені незручним одягом. Тому намагайтеся забезпечити легкий доступ до туалету та уникайте носіння одягу з незручними ремнями чи застібками. Корисна порада при порушенні функціонування сечового міхура: комбінезон, напевно, не кращий варіант!

 • "Навчання" сечового міхура

При цьому виді нетримання наступним етапом буде «навчання» сечового міхура, при цьому у 50% випадків досягається позитивний результат. Необхідно змусити сечовий міхур утримувати більшу кількість сечі продовж більш тривалого періоду часу, та скорочувати кількість сечовипускань. Ви виконуєте це, відкладаючи сечовипускання якомога довше, і не дозволяєте сечовому міхуру «перевищувати» потребу в цьому, навіть коли він заповнений наполовину. З часом, цю процедуру буде простіше виконувати.

 • Вправи на зміцнення м'язів тазового дна

Вправи на зміцнення м'язів тазового дна призначаються в разі стресового нетримання, але допомагають і при ургентному нетриманні. Для отримання додаткової інформації перейдіть на сторінкуВправи.

 • Гігієнічні засоби при порушенні функціонування сечового міхура

Серед гігієнічних засобів найчастіше використовують поглинаючі вироби при догляді в разі нетримання. Вони спеціально призначені для забезпечення захисту від протікань та появи неприємного запаху, розрізняються за розміром та рівнем поглинання. Натисніть тут, щоб дізнатися більше про переваги засобів захисту при нетриманні.

 • Лікарські препарати та хірургічне втручання

Ургентне нетримання відоме як гіперактивність сечового міхура. Існують деякі лікарські засоби, що дозволяють зменшити гіперактивність сечового міхура, а рішення про хірургічне втручання приймають рідко. Для отримання детальної інформації з цих питань проконсультуйтеся зі спеціалістом з лікування нетримання чи урологом.

Допомога при змішаному нетриманні

При лікуванні змішаного нетримання увагу необхідно зосередити на домінуючих симптомах, та спробувати спочатку впоратися з ними. Можна почати з вправ для зміцнення м'язів тазового дна при стресовому нетриманні, чи спробувати «навчити» сечовий міхур при ургентному нетриманні. А після полегшення домінуючих симптомів, можна почати працювати над іншими. 

Допомога при функціональному нетриманні

Якщо фізичний чи розумовий розлад заважає своєчасно дістатися туалету, це не Ваша провина. Важливо, щоб це не стало чинником стресу та неспокою. В цьому випадку, з медичної точки зору, небагато чого можна зробити, але за допомогою засобів захисту при нетриманні, вплив будь-яких інцидентів можна звести до мінімуму.   З ними Ви завжди можете бути певними, що вони забезпечать свіжість, сухість та комфорт.

 • Забезпечте можливість швидкого доступу до туалету

Коли раптово виникає потреба у сечовипусканні, Ви менш за все бажали б зіткнутися з перешкодою на шляху чи труднощами, що спричинені незручним одягом. Тому намагайтеся забезпечити легкий доступ до туалету та уникайте носіння одягу з незручними ременями чи застібками.

Допомога при неврологічному нетриманні


На жаль, цей вид нетримання важко вилікувати, але засоби захисту при нетриманні потурбуються про те, щоб це не впливало на Вашу щоденну діяльність.

Визначте оптимальну для Вас продукцію в розділі Пошук продукції

Безкоштовні зразки продукції TENA Ви можете замовити в розділі Замовлення безкоштовних зразків