Енурез

Енурез є мимовільним сечовипусканням. Якщо мимовільне сечовипускання трапляється вночі, то говорять про особливий тип розладу.  Це явище зветься нічним енурезом.

Захворювання енурез - патологія, на яку страждають і чоловіки, і жінки, і діти. Цей розлад є мимовільним випуском сечі , який може траплятися як під час денного, так і нічного сну. При енурезі має місце втрата умовного рефлексу на потяги до сечовипускання, що спричиняється розтягненням сечового міхура.

Енурез зустрічається в двох формах:

 • первинна форма;
 • вторинна форма випуску сечі.

Первинна форма нетримання спостерігається в дітей віком старших 5 років, в яких ця патологія присутня з народження і не має періодів рецесії. Близько 75-80% дітей страждають на первинну форму енурезу. В таких пацієнтів відсутній умовний рефлекс правильного сечовипускання.

Психогенна форма, в якій може зустрічатися нетримання сечі , називається вторинною. Виходячи з назви, цей тип спостерігається у дитини, в якої раніше впродовж 3-6 місяців не спостерігалося проблем з випуском сечі, тобто, дитина прикидалася сухою. При цьому умовний рефлекс в людини сформований, але існують психогенні фактори, які його гальмують.

При наявності проблем з сечовипусканням люди звертаються до спеціалістів, які можуть поставити їм правильний діагноз та визначити форму патології:

 1. За критерієм наявності/відсутності ускладнень нетримання сечі може бути ускладненим та не ускладненим. Не ускладнена форма енурезу характеризується відсутністю супутніх розладів сечової системи. Ускладнений тип характеризується наявністю дефектів будови сечової системи, інфекціями її органів, причин неврологічної природи.
 2. За перебігом енурез розподіляють на такі форми: легка (нетримання трапляється 1-2 рази на тиждень);
  - середньої важкості (під час сну проблема нагадує про себе 2-5 разів на тиждень );
  - важкий перебіг (нетримання може траплятися 1-2 рази за ніч, зазвичай, на цю форму страждають діти зі спадковими відхиленнями).
 3. Проблему нетримання сечі під час сну класифікують також за типом:
  - денний енурез – захворювання, яке спостерігається серед 5% дітей і лише під час денного сну;
  - нічне нетримання сечі трапляється лише вночі, і спостерігається серед 85% дітей;
  - змішана форма – нетримання трапляється незалежно від часу доби, діагностується в 10% дітей.
 4. Енурез залежно від причин його розвитку розподіляють на:
  - невротичний (вторинний). Причиною, яка спричиняє таки тип нетримання сечі, може бути якась психічна травма чи явище в житті людини;
  - неврозоподібний. Мимовільне сечовипускання первинного типу в цьому випадку пов’язане із затримкою розвитку та встановлення механізмів регуляції сечовипускання. Вторинна форма характеризується наявністю травм, інфекцій, інтоксикацій.

Слід розрізняти поняття нетримання сечі, при якому людина бажає, але не може втримати вміст сечового міхура. При цьому не діагностують енурез, оскільки все трапляється, коли людина не спить. Якщо казати про нетримання як про захворювання, в цьому випадку спостерігається анатомічна та функціональна неспроможність сечового апарату.

Тобто, наявність проблеми нетримання в дорослих не пов’язана з відсутністю умовно-рефлекторних зв’язків сечової системи. Воно спричинено неспроможністю контролювати процес. Таким чином, розрізнити неконтрольоване нічне сечовипускання, спричинене розладами нервово-рефлекторних зв’язків та нетримання сечі як хворобу може лише досвідчений спеціаліст.

Тут застосовуються консервативні та оперативні методи. Але якщо енурез як захворіння не піддається ефективному лікуванню, вирішити проблему допоможуть спеціальні товари. І навіть якщо Ви знаходитеся на стадії лікування сечовипускання, абсорбуючі гігієнічні виробі компанії TENA виявляться дуже корисними для Вас.

Нетримання сечі, денне чи нічне - це симптом, який може супроводжувати інші захворювання. Ми пропонуємо чудовий асортимент товарів для Вас та Ваших близьких, які допомагають людям повернути минулу якість життя та почувати себе впевнено.

Додаткова інформація

 • Це захворювання часто зустрічається серед дітей. Більш детальну інформацію можна отримати тут: Центр інформації
 • Скористайтеся засобами захисту TENA при нетриманні сечі. Продивіться асортимент продукції тут: Наша продукція