Глосарій

Якщо Ви зіткнулися з незнайомими термінами, скористайтеся глосарієм, щоб дізнатися їх значення.

Вправи для зміцнення м'язів тазового дна

Вправи, що сприяють стисненню та розслабленню м'язів тазового дна. Вони спрямовані на зміцнення м'язів та збільшення тиску, що має місце при сечовипусканні. Вправи особливо корисні для лікування стресового нетримання та змішаного сечовипускання, але також можуть допомогти людям, що страждають на ургентне нетримання.

Гіперактивний сечовий міхур

Гіперактивний сечовий міхур (ГАСМ) – це клінічний синдром, при якому м'язи сечового міхура стискаються у посиленому режимі і м'язи, що оточують уретру (трубчатий орган, що з’єднує сечовий міхур із зовнішнім середовищем) не можуть втримати потік сечі.

Гіпоактивний сечовий міхур

При недостатній активності сечовий міхур утримує більше сечі, ніж потрібно. Так Ви можете не відчувати, що сечовий міхур заповнений, можуть трапитися невеликі протікання під тиском сечового міхура.

Дерматологічне тестування

Процес підтвердження того, що повсякденне використання продуктів не нашкодить шкірі.

Дисфункція тазового дна

Коли людина здійснює акт дефекації, м'язи тазового дна мають розслабитися для того, щоб дозволити прямій кишці спорожнитися. Коли м'язи малого тазу розслабляються, одночасно з цим м'язи черева навпаки напружуються. У людей з дисфункцією тазового дна м'язи не можуть повністю розслабитися, вони так і залишаються в стиснутому вигляді і при спробі дефекації кал не може подолати цю перешкоду.

Економічний догляд

Якщо Ви доглядаєте близьку людину чи є спеціалістом з догляду, Ви можете зіткнутися з проблемою вибору відповідної продукції для захисту при нетриманні. Засоби догляду при нетриманні можна обирати на основі якості та економічної ефективності. Такий підхід допоможе Вам і Вашому пацієнту виграти в емоційному, фізичному та економічному аспектах.

Енурез

Енурез є мимовільним сечовипусканням. Якщо мимовільне сечовипускання трапляється вночі, то говорять про особливий тип розладу.  Це явище зветься нічним енурезом.

Затримка сечовипускання

Цей розлад може стати причиною нетримання сечі. Проявляється наступними симптомами: в'ялий переривчатий потік сечі, збільшення тиску та затримка між потягом та початком сечовипускання. Оскільки в сечовому міхурі триває накопичення остаточної сечі, це може призвести до нетримання.

Змішане нетримання сечі

Фактично, це явище супроводжується змішаними симптомами. Зазвичай, змішане нетримання сечі є поєднанням стресового та ургентного сечовипускання. Як правило, один з цих типів нетримання завдає більших проблем, тому слід спочатку визначити найчастіший симптом.

Крапельне виділення сечі після сечовипускання

Проявляється, коли сечовий міхур не спорожнений повністю і продовжує виділяти сечу після сечовипускання. Спостерігається при збільшенні передміхурової залози чи послабленні м'язів тазового дна. Це легке нетримання сечі можна вилікувати за допомогою вправ для зміцнення м'язів тазового дна та урологічного масажу.

Лікування нетримання

Існує багато методів лікування нічного нетримання чи енурезу в дорослих чоловіків та жінок. Один зі способів – зміна способу життя, наприклад, тренування сечового міхура або вправи для зміцнення м'язів тазового дна дна, що зміцнюють тазові м'язи. Зміна кількості рідини, що споживається, стереотипу сечовипускання чи позбавлення зайвої ваги також допомагає дорослим чоловікам впоратися з симптомами нічного нетримання сечі  (енурезу).

Менопауза

Період менопаузи вважається об’єктивним фізіологічним явищем, пов’язаним з гормональними змінами в організмі. Початок менопаузи в жінок спостерігається у віці 45-50 років. Під час менопаузи в жінок припиняється виділення жіночих статевих гормонів яєчниками. Такий період як менопауза може бути викликаний як природними факторами, так і різними патологічними явищами.

До них можна віднести наслідки гінекологічних операцій, інфекційних захворювань в період статевого дозрівання, тривалого виснаження та стресу. Видалення яєчників також стає причиною передчасної менопаузи в жінок. В період менопаузи представниці слабкої статі, як правило, змушені зіткатися з неприємними симптомами, одним з яких є нетримання сечі.

Менопауза в жінок характеризується дисбалансом статевих гормонів, що негативним чином може вплинути на тонус м'язів тазового дна та стінок сечового міхура. Для багатьох період менопаузи стає приводом для зміни способу життя, ізоляції від суспільства, замкнутості та депресії.

Повернути собі впевненість та відчути комфорт під час менопаузи у жінок допоможуть гігієнічні засоби,  що пропонуються торговою маркою TENA.

М'язи тазового дна

М'язи тазового дна утворюють широку петлю в області промежини (від лобкової кістки спереду до основи хребта сзаду).  Послаблення цих м'язів може призвести до нетримання сечі і, якщо послаблений сфінктер заднього проходу, до нетримання кала.

Неврологічні розлади сечового міхура

Розлади нервової системи можуть вплинути на взаємодію головного мозку та сечового міхура. Це призводить до неспроможності контролювати сечовий міхур чи спорожнювати його повністю.

Нетримання

Нетримання може зустрічатися в двох формах: нетримання сечі та нетримання кала.

Нетримання при переповненні

Постійне чи періодичне нетримання сечі, яке зазвичай спричиняється непрохідністю чи розладом нервової системи.

Подразнений сечовий міхур

Подразнений сечовий міхур – це клінічний синдром, при якому м'язи сечового міхура стискаються в посиленому режимі, і м'язи, що оточують уретру (трубчатий орган, що з’єднує сечовий міхур із зовнішнім середовищем), не можуть втримати потік сечі.

Порушення функціонування сечового міхура

Порушення функціонування сечового міхура (нетримання сечі) – затруднення у контролюванні сечового міхура, що можуть призвести до неконтрольованного сечовипускання. Існує багато факторів , що призводять до нетримання сечі як у жінок, так і у чоловіків.

Простата

Непарний м’язово-залозний орган чоловічої статевої системи, що розміщується в малому тазі та виробляє секрет, що входить до складу сперми. З віком простата може збільшуватися в розмірах та тиснути на сечовивідний канал. Симптомом цього є слабкий потік сечі, що може призвести до проблем зі спорожненням сечового міхура.

Розлад сечового міхура

Розлад сечового міхура – ускладнення в контролі сечового міхура, які можуть призвести до мимовільного сечовипускання. Існує безліч факторів, що призводять до розладу сечового міхура, як у жінок, так і у чоловіків.

Сечовипускання

Випорожнення сечового міхура (проходження чи випускання сечі).

Стресове нетримання сечі

Мимовільне протікання невеликої кількості сечі, що трапляється внаслідок фізичного навантаження, наприклад, під час кашлю, сміху чи при фізичному навантаженні, називають стресовим. Як правило, кількість рідини, що виділяється при стресовому нетриманні, невелика, але вона залежить від об’єму сечі в сечовому міхурі, коли на нього тиснуть. Стресове нетримання сечі  переважним чином пов’язане з послабленням м'язів тазового дна, і може бути результатом фізіологічних змін внаслідок вагітності, пологів та менопаузи.

Тренування сечового міхура

Тренування сечового міхура – це не медикаментозний метод лікування нетримання сечі, спрямований на збільшення ємності сечового міхура та збільшення інтервалу між сечовипусканнями. Через деякий час сечовий міхур менше подразнюється і може втримати більшу кількість сечі. Щоденник сечовипускання є першим етапом в оцінці ургентного нетримання та складення курсу тренування сечового міхура.

Ургентне нетримання

Ургентне нетримання(також описується терміном гіперактивний сечовий міхур) пов’язано з гіперактивністю детрузора сечового міхура. Дисфункція цього м'язу проявляється відчуттям терміновості і супроводжується протіканням сечі. У важких випадках може відбуватися повне спорожнення сечового міхура.

Функціональне нетримання

Цей розлад виявляється в неспроможності дістатися туалету завчасно через фізичне чи розумове захворювання.

Щоденник сечовипускання

Дані про частоту сечовипускання та кількості спожитої рідини впродовж дня допомагають пацієнтам та спеціалістам визначити вид та ступінь нетримання, а також призначити правильне лікування.